postatubi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 132

Hali!

Ha a fiatalok eldobták az első evezőtollukat akkor szoktam őket először elvinni. De volt pl olyan madaram ami hiába dobta el az első tollát későn repült ki. Figyelni szoktam mikor repülnek ki rendesen a többivel és  1-2 hét után mikor eléggé megismerték a dúc pár km-es környékét akkor kezdődhet az edzés. Én minden hétvégén viszem őket 10 km re amikor az öregeket viszem gyűjtésre. Még van idejük bőven erősödni gyakorolni. Az sem baj ha az eljén csak másnap ér haza 1-2 hisz még gyakorolnak. Az első kettő edzéskor csapatban szoktam engedni őket h az esetleg butább is hazajöjjön a többi okosabbal:). Utána egyenként engedek és ha a gyengébb képességűek addig nem tanulnak meg tájékozódni akkor elvesznek és kész v napokkal később érnek haza.Nekem a tréningek során 1-2 szokott veszni. Arra kell törekedni h a fiataloknak legyen önbizalmuk. Ha napokat késnek akkor nem sok lesz nekik ezért ha mégis megjönne utána pihentetemm őket és a köv tréningen engedek utána 1-2 másikat h hazavigyék és nőljön az önbizalma. Persze volt olyan is h ennek ellenére elveszett de megadom nekik a lehetőséget. Ha közelről jól jönnek növelheted a távot 5-10 km el. Gondolom még nem vagy egyesületben. Itt azok a madarak amelyek végigviszik a fiatalok versenyét (150-250 km) következő évben küldhetők a középtávra is de akár hosszúba is belekóstolhat ha elég jó és nem veszik el. Tehát az 1 éves galamb nyugodtan küldhető 3-500 km re ha jól felkészítették. Sok sikert a galambászkodáshoz!!

Üdv: Tomi

Előzmény: BGazda (127)