fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9467
Mert az enyém nem inverteres, és miutan elérte a beállított hőfokot, utána leáll a kompresszor, a venti forog tovabb, és párás, majd egy idő után büdös levegőt fúj be
Szinte jobban izzadok bent, mint kint

Én tetőtérben vagyok, nyugati ablakkal, tetőablak nincs
a szoba alapterülete sacc per kb 20 nm, talán picit alatta
az ablak szabványos, egy szárny 80 cm széles 2 szárnyú

Az inverteressel egyet értek, mert tapasztalom azt, hogy hol fázom, hol melegem van , és nem tudom normálisan beállítani
azt szoktam csinálni, hogy 1 - 2 perc után emelem a hőfokot, hogy leálljon majd vissza csökkentem, hogy hogy a védelem letelte után elinduljon, és így megy egész nap

Ha az automatikára bizom, akkor egy óra alatt talán 3 - 4 szer kapcsol be, és durván hideget fúj ki


Éjjel meg szinte nem is kapcsol be, még akkor sem ha a 21 fokra veszem le a hőfokot, miutan elérte, nem igen indul ujra be, ma reggelre az ablak párás volt, olyan nagy dunszt volt, annak ellenére, hogy 21 fokra volt állítva, valójában kb 23 volt a hőmérő szerint

Még ha invereteres egy gép, akkor is jó lenne tudni, hogy mi az a hütőteljesítmény, amivel minimálisan képes menni, vagy úgy is mondhatom, képes mondjuk nagyságrendileg 0,4 - 0,5 Kw val hűteni, éjjel nem igen kellhet több a mostani időben.
Előzmény: Dr. Klíma (9464)