Dickens Creative Commons License 2007.05.26 0 1 10
Pont ezzel kapcsolatban mondok neked akkor egy nagyon pozitív történetet: a nagybátyám tacsijának lebénult a két hátsó lába (a tacsiknál sajnos gyakori ez, tacskóbénulásnak hívják). Ők is úgy döntöttek, hogy mivel a kutya életvidám, alkalmazkodik a helyzethez, és láthatóan jól érzi magát, nem altattatják el. Ez több, mint 5 éve volt, a kiskutya nagyon szépen megtanult így élni, közlekedni, vidám, még játszik is a többi kutyával (3 kutyája van nagybátyámnak, és a másik kettő pontosan érti, hogy a kis tacsival sokkal óvatosabbnak kell lenni, mint azelőtt), tisztában van teljes fölényével, ezért aztán minden másik kutya kajáját is ő eszi meg :O), imádja a kényeztetést, és persze azt, hogy körülötte forog a világ. Szóval szerintem, ha esetleg így marad a helyzet, és meg tudjátok oldani az ellátását ilyen körülmények között, amit nem kétlek, akkor hajrá, nagyon boldog kutyus lehet így is. Talán érdemes utánakérdezni, működik-e Mo-n olyasmi, amit külföldi csatornákon sokszor látni, hogy kerekeket szerelnek föl a hátsó lábaihoz, hogy könnyebben tudjon közlekedni. Csak filmeken láttam ilyet, de nagyon szépen megtanultak vele járni az állatok (még amputált lábú teknősön is láttam).
Előzmény: csema (2)