tatumadar Creative Commons License 2007.05.21 0 0 311
Hogy történjen is valami:

Sufnipollír, vidéjki maúdra :D

Meguntam a deklik tompa, foltos mivoltát, úgyhogy körülnéztem, mivel segíthetnék rajtuk. A választás végül egy közkedvelt súrolószerre esett, mer' az volt itthon. Egy kiszolgált ronggyal felfegyverkezve láttam hozzá a nem éppen izgalmas, de annál látványosabb munkához. A tapasztalatok: akkor fényesít igazán, amikor a sok szemcse a kosztól összeáll egy fényes fekete kemény valamibe a rongyon, na akkor kell dörgölni, mint egy állat. A másik tapasztalat, hogy ez kihozza a korábbi dörzsis, vagy nemistudom milyen durva eszközzel végzett kísérletek nyomait. Szerencsére csak közelről látszik. Végül az egészet áttöröltem Sidollal, mely előismereteim alapján nem tisztít alumíniumot, de valahogy most kivételt tett és sokat segített rajtam!
Sajnos az én blokkom esetében nem lehetett 100%-os sikert elérni, mivel különös, öntési hibából eredő elszíneződések tarkítják néhol. Azért javult a helyzet, majd meglássuk, hogy mutat a motoron. A bal dekli még visszavan, azt sajnos a gépen kell políroznom, vagy ereszthetném le az olajat, amihez semmi kedvem, inkább befekszek alá :D Majd a kész dolgot is megfotózom.

A képek: