syntax123 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 173
Sziasztok!!!

Örülök, hogy másokat is érdekel a hegesztés, és így bátrabban állok be én is a kérdezők sorába, mint lelkes amatör :)

Eddig egy régi egyszerű állítható hegesztőtrafót használgattam, amivel főként zártszelvényeket, csőveket, hasonló dolgokat hegesztgettem a ház körül. És most rászántam magamat, hogy vegyek egy komolyabb berendezést. Amire használnám, az zártszelvények....., és kasztnizáshoz, kipufogó javításhoz, csináláshoz hasonlók..

Amit eddig sikerült összeszednem a fórumról, leírásokból...:

1. Egyszerű bevont elektródás ívhegesztés (egyen, váltó, hagyományos transzformátoros, kapcsolóüzemű...) : kb 1mm vastagságú lemezektől alkalmazható normálisan (persze, tudom, embere, trafója válogatja:), de vékony lemezekhez nem jó, valamint nekem a fentmaradt salak miatt sem tetszik, plusz munka az eltávolítása...

2. CO2 védőgázas huzalelektródás hegesztés: ami tetszik benne, hogy az egyik kezem szabad marad, olcsób, mint az AWI, de nem tudom, a hegesztés minősége miben különbözik az AWI hegesztéstöl

3. AWI (argon védőgázas, w. elektródás) hegesztés: két kezes:(, talán szebb lesz a hegesztés, legalább is kinézetre, talán jobban adagolható, közel a duplája árban:( a CO2-nál, lehet használni alu-hoz is. (késöbb lehet, hogy szükségem lenne rá)

4. Lánghegesztés: nagy, veszélyesebb az elözőeknél, régi technika, szintén két kezes

5. Plazmahegesztés: sok jót írnak róla, hogy egyesíti több fajta hegesztés jó tulajdonságait,hasonlít a láng, AWI hegesztéshez. Ami még nagyon tetszene, hogy talán a legkisebb mértékben fog kihűlés után torzulni a szerkezet a koncentráltan bevitt hő miatt. Valamint nagy előnynek tartanám, hogy kitünően lehet használni vágásra, így meg lehetne spórolni egy darabolót is.. Viszont semmi gyakorlati infót nem találtam róla hegesztés terén, hogy mégis mennyire alkalmazható...


6. még van pár fajta hegesztés, de azok nem érdekelnek, így nem jártam utána..:(

Szóval ezek közül a CO2, AWI, és a plazma érdekelne egy kis összehasonlítás elejéig. Valaki esetleg használt már plazmát hegesztésre???

Találtam egy ügyes kis szerkezetet, díjakat is kapott pár éve:



Multiplaz 2500M

Egy magyar link itt

Ilyet esetleg használt valaki?


Mint mondottam, az itt leírtak mind csak saját vélemény, anélkül, hogy értenék hozzá, ha esetleg valaki többet tud a dolgokról, az javítsa ki :)