Igen, erre a szerkezetre gondoltam, de a típusszámnál talán van keveredés. Majd utánanézek.
A szerviztapasztalatok viszont bizony ilyenek. Máig előfordul velem is, hogy háromszor szedek szét és tisztítok ki egy szerkezetet, mire normálisan működik. Apró hibák sokszor nagyon nehezen láthatók, például egy enyhén mágneses hajszálrugó hektikus sietést tud produkálni. Ugyanúgy egy alig látható szösz a menetek között, egy kis szennyeződés a hajszálrugón. Egész apró, belekövült szennyeződés a billegőcsapágyban szintén bágyadt és egyenetlen járáshoz vezethet.
A legszörnyűbb, amikor már az órát korábban javították, és valamit eltoltak. Esetleg egész egyszerűen nem a megfelelő valamelyik alkatrész, bár ránézésre odaillik, működik is vele úgy-ahogy az óra, de mégsem jó. Orosz óráknál többször jártam úgy, hogy azonos szerkezetek között például a horgonyt nem lehetett felcserélni. A csapátmérők nem voltak teljesen azonosak, bementek ugyan keresztbe, működtek is az órák egymás horgonyaival, de rosszul. Az egyik szorult, alig járt, meg-megállt, a másikban meg annyira lötyögött, hogy emelési hibákat okozott, az amiatt járt össze-vissza.
És lehet, hogy amikor egy öreg, besült, fiókba dobott óra hozzádkerül, akkor már van benne egy ilyen elásott akna. Ezeket nagyon nehéz sokszor megtalálni, nemegyszer már csak tapasztalat és intuíció tud segíteni.