MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4579
"Az alkalmatlanok legtöbbször valakik valakijei. ... Hálistennek van ellenpélda ha nem is túl sok."

Azért... el kéne már dönteni, hogy kontraszelektált bagázs vagytok-e, avagy szelektált. A kettő együtt, alkalmanként váltogatva... muris. :o)

"Erre lettek kiképezve ???? Ne röhögtess, mert ma még komoly dolgaim vannak..."

Akkó' épp jól jön előtte egy kis nevetés. :p
Minden munkakörhöz megvan a megfelelő végzettségi követelmény. Olyan fickót hogy tesznek a stratégai székbe, akinek nincs meg a megfelelő végzettsége? Jó, ez a szabály Tompikánál meg lett hágva, de az azért más pálya...

"A baj csak az, hogy olyan szék tapad a seggükhöz melyet lerobbantani sem lehet"

Hát ezen segítünk mi azzal, hogy úgy lefikázzuk a rendőrséget, hogy... ahogy.
Fokozzuk a nyomást, hogy a szelekció végre legyőzze a kontraszelekciót. És ha már ejtőernyősök hullanak be az ablakotokon, akkor azok ne semmiresejó ejtőernyősök legyenek, hanem olyanok, akik legalább azon a helyen legyenek képesek ellátni a feladatukat, ahova beejtették őket.
Nna, ezt a műveletet eléggé rontja, ha bejön ide egy-két hülye becsületes, jó rendőr.
(Ez a stratégia pedig független attól, hogy sok egyesharcos/pártmunkagép/netfighter takony - úgymond - zsigerből fikáz benneteket. Nekik annyi eszük van. Osztjónapot.)
Ezért örülök, ha például téged kétségbe vonnak, hiteltelennek, balos provónak, tökömtuggyának hínnak - az átlagból.
Mert akkor itt/személyedben ugyan vesztesz, de IRL/csoportosan (úgymint rendőrség cuzámmen) győzhetsz. Az pedig magasabb szint.

De ez biztos valami olyan stratégiai izé, amihez én teljesen hülye vagyok. Merhogy nem vótam hatszáz évig röndér...

Kérdés, hogy feketemadár indexes nick győzelme (nicknek kijáró tisztelet/megbecsülés) a fontosabb itt a fórumon, vagy xy rendőrtiszt nyeresége (egy tisztelhetőbb, szakszerűbb, jobban megfizetett rendőrség) a fontosabb a való életben?
(Különben pedig gebedj meg - csak ez a rész majd fél órámba került. Hogy egy másik kérdésedre is választ kapj...)

"Vazze, ne hasonlíts már egy meccset egy rendőri művelethez, mert nem u.az a kategóra, legalábbi a következményeket illetően."

KIZÁRÓLAG a következményeket illetően.
Ugyanazok a dolgok működnek itt is, és ott is: a stratégiai elemek azóta érvényesek, amióta létezik csoportos harc. Egy-egy új technikai eszköz csak módosít a dolgokon.

Ami meg a komolyságot illeti: ugyan rendőri stratégáról még nem hallottam, hogy "csata" közben holtan esett volna le a székéről, de kölyköt 2x órás StarCraftozás után igen.
Biztos vagy benne, hogy nem attól a hihetetlen nyomástól, amit kapott alatta, hanem mondjuk szomjan/éhen/álmon halt?

"Nem, nem csak én ismerhetek."

Örülök, hogy beismerted.


"Ezt tudod, hogy el lett baxva valami. A végeredményből indulsz visszafelé."

Az már bőven ölég is. Onnantól kezdve kizárólag az úri kedvemen múlik, hogy érdekelnek-e a piszlicsáré részletek.
Ha akarom, mutathatok rá kedvet, hogy leássak odáig, hogy xy személyes felelőssége a dolog, vagy a protokoll egyik eleme vallott kudarcot.
Ha meg nem, akkor bőven elég az is, hogy a rendőrség szar teljesítményt nyújtott, mert hibázott.
Mert mindkét esetben igazam lesz.
A probléma az, hogy az első esethez nekem lenne szükségem arra, ami nincs (belső ismeretre), a másodikban meg gyakorlatilag tömegre dobtam napalmot.
Mi tehát a probléma megoldása?
1/a. Én (és mindenki) megszerzi a szükséges tudást: elmegyünk például cuzámmen húsz évre rendőrnek
1/b. A megfelelő tudással rendelkező belsős egyének megmutatják a dógokat. Magyarul szivárogtatnak keményen: nem nemtuggyátokról bazseválnak sejtelmesen, hanem adatszolgáltatnak, vaze. Akár hivatalosan, akár nem. A rendőrségnél is lehet egy Deep Throat. Ha kell, megnevezik XY-t, vagy ha az kell, bebizonyítják, hogy a szabályozás melyik eleme a szar.
2. Akiknek telemegy a töke az "egy mindenkiért, mindenki egyért"-től, az megoldja.



"Viszont nem voltál ott amikor sorozatos döntéseket -részdöntéseket- kellett hozni."

Stimmel. És?
Nagyon ritka pillanat, amikor a nyomozó a gyilkosság szemtanúja. Aztán valahogy mégis megoldják az ügyeket... pdig még csak gyilkosok se vótak húszévekig. :)


"És a leggyengébb láncszem a legfontosabb. És ilyen mindig van, vakon vezetés, vakon döntés..."

Ez így túl mechanikus szemlélet. Valaki egyszer azt mondta, hogy a repülés nem más, mint folyamatosan fellépő hibák folyamatos korrigálása.
Hiba minden élőlény működésében folyamatosan volt, van és lesz. Egy élőlényekből álló szervezet pedig - minden mechanikus jellege (gondolok itt akár a fizika, akár a jog törvényeire) ellenére - bizony egy élőlény.
A hiba mértéke vezet a halálához, nem a hiba megléte (mert az mindig van).
Előzmény: feketemadár (4438)