AudiJo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 7
Igen én sem vettem el az AB-tesztet, csak tudjunk mindent a helyiértékén kezelni. Mikor hazaviszek egy új eszközt a láncba először mindig AB-tesztet csinálok a hasonló meglévővel. Itt kifejezetten a különbségekre figyelek, miben tér el az új a meglévőtől. Nem állítok fel értékítéletet ezalapján, az botorság lenne, az eltérések érdekelnek. Itt kifejezetten olyan "zenéket" használok amelyek modellezik ugyan a zenehallgatási szokásaimat, de ezeket a "zenéket" így abban a formában az AB-teszten kívűl máskor nem hallgatom. Ezek hangzását jól ismerem, ezáltal és a közvetlen öszzehasonlítással már jól be tudom tájolni az új eszközt, de ekkor még semmit sem állítok róla. Ezután az új eszköz bekerül a láncba, a régi ideiglenesen ki és minden lemezt végighallgatva nem rövid részleteket meghallgatva próbálom eldönteni, hogy szeretem-e az új eszközt zenehallgatásra vagy nekem nem jön be. Itt már semmi spec lemezt nem hallgatok, véletlenszerűen, épp a hangulatomnak megfelelően választok mindig újabb zenét, de ekkor már nem szempont hogy audiofil lemezt hallgassak, sőt próbálok inkább a kutya közönséges lemezek közül válogatni. Kb. 20-50 lemez meghallgatása után alakul ki véleményem. Ritkán mintegy kontrollképp néha visszateszem a régi eszközt is egy-egy rövid részlet visszahallgatására, de ez leginkább csak akkor van, ha nagyon nem tudok dönteni. Ebbe a zenehallgatos szakaszban már próbálom nem nagyon bolygatni a láncomat mert mindenegyes szétszedés és újra összerakás után mindig el kell telni legalább fél, de inkább 1-1,5 órának mire újra szívesen hallgatok zenét. Az állandóan bekepcsolva tartott eszközökről: a zene elinditása után ekkor sem szól maximálisan jól a láncom (pedig semmi nem változott) valamennyi időnek ekkor is el kell telni (jelenleg kb 20-30 perc) mire teljes pompájában zenél a lánc. Kikapcsolt állapotból kb 40-60 perc ez az idő. Ezidő alatt leginkább minden mást csinálok de nem hallgatok zenét bár szól a lánc. Nálam ez a metódus vált be, de persze ez nem szentírás. Ezt mindenkinek magának kell kialakítani.
AJ
Előzmény: Fődhözragatt (4)