quad Creative Commons License 2007.05.10 0 0 3
Én alapvetően ott tartom hibásnak az AB teszte, hogy az általában egy alkotóelem, pl hangfal, erősítő vagy műsorforrás teszthére irányil irányul, amit felváltva behelyeznek egy adott rendszerbe, Ha az egyéb kifogásoktól eltekintünk, és az adott tesztben kiválasztjuk a "jobbik" elemet a párharcból, semmi garancia nincs arra, hogy az egy másik rendszerben is "jobbik" lesz. Esetleg el tudom képzeln koplett rendszerek AB tesztjét, de azt is csak egy adott zenefajtán, egyáltalán nem biztos, hogy a kamarazenén győztes rendszer jazz-re is jó. Az már apró hab a tortán, hogy ha a lehellgató helyiség adottságait is be akarjuk venni a rendszerbe, - és pedig nem lehet figyelmen kívűl hagyni - akkor atesztet már csak adelikvens lakásán lenne érdemes elvégezni, ott isúgy, hogy a tesz idején a "másik" rendszert teljes egészében ki kell cipelni a szobából" Szóval nem sok értelmét látom az egésznek - zenét kell hallgatni és nem berendezést. Szerintem maga a berendezés is megszokás kérdése,.Úgy alakult, hogy három nap egymásután voltam három koncertteremben. Az egyik egy gyakorlatilag kipakolt régi templom, a másik egy "100 éves" a harmadik meg egy "szuper modern" koncertterem volt. Az egyes helyeken olyan hatalmas különbség volt az egyes hangszerek hangja között, hogy ez alapján egyáltalán nem tudnám megmondani, hogy hogyan is kell szólnia pl egy hegedűnek vag egy fuvolának.