Sati 601 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 topiknyitó
Üdvözlet!

Kérem, ha valaki ért hozzá, segítsen nekem megoldani az alábbi 2 példát, zárthelyit kell írnom belőle, de nem boldogulok vele. 3 könyvben is utánanéztem, de nem találtam semmilyen használható adatot. A statikus számítás még hagyján, de a dinamikus módszerrel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.

Példa1:

Legyenek egy üzembővítési terv információi a következők:
- Az üzem bővítésének tervezett beruházási költsége: 180.000 eFt
- A beruházást 3 év alatt valósítanák meg, a következő ráfordításokkal: 2005: 80.000 eFt, 2006.-2007: 50.000-50.000 eFt
- Az üzem tervezett árbevétele: 800.000 eFt
- Tervezett összes működtetési költség: 740.000 eFt/év
- Az üzem tervezett működési ideje: 8 év
- A tervezett üzem minimálisan elvárt megtérülési rátája: 13%
- A pénzáramok mindig egy összegben az időszak végén merülnek fel. Az első árbevétel a működés megkezdését követő évben jelentkezik.

Kérdés:
- mennyi lenne a megtérülési idő statikus és dinamikus modellek esetén?
- Hogyan változna a gazdaságosság az eltérő modellek alkalmazása miatt?
- Gazdaságos-e a terv statikus modell esetében?
- Hogyan változna a megtérülési idő statikus esetben, ha vis major miatt a működés idejét egy évvel meg kellene rövidíteni



Példa2:

Milyen nyereség ill. fedezetszámítási mutatókkal számolhatunk 2005-ben, a következő projekt megvalósítása esetén:
- Mekkora lesz a fajlagos nyereség és az egységfedezet
- Hogyan alakul az egy hónapra vonatkoztatott erdményesség, azaz a nyereségtömeg és a fedezettömeg
- Mekkor a kritikus mennyiség, és ezt hányadik hónapban érjük el?
- Mennyit kell termelnünk, hogy a 11 millió ft/év terv nyereséget elérjük F és NY esetében?
- Legfeljebb hány %-os árengedményt adhatunk- az ár -%-ában- nyereségszámítás és fedezetszámítás esetén, valamint a kritikus mennyiség elérése előtt és után?
- Milyen feltételek mellett gondolhatunk 40%-os árengedményre a kétféle számítás esetén?

- a termék jelenlegi eladási ára? 13.000 ft
- havonta tervezett kibocsátás: 500 db
- közvetlen anyagköltség: 4500 ft/db
- közvetlen bérköltség: 1200 ft/db
-TB járulék: 40%
-Rezsi költség: a közvetlen bérköltség 150%-a
az összes közvetett költség: 19.6 millió ft/év


Please Help!!!