Neva_07 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 6470
Szia Laci! Köszönöm szépen a meghívást, de sajna 10-én én sem tudok menni, nagyon sűrűre sikeredett a programom erre a hétre. Egyszerűen már nem tudok átszervezkedni. A szerencsés résztvevők végre láthatnak egy "igazi lokátort" is :-)). Itt most a 14-esre gondolok (nem tudom, hogy a P, vagy az Oborona változat van ott). Ha be lesz kapcsolva, akkor az indikátorra tekintve biztosan nem fog elhangzani olyan kérdés (már nem tudom kitől), mint Kupon, hogy: melyik a céljel? A tizennégyesen a primér infó lóbab nagyságú jelekben mutatkozott az indikátoron! Nem volt nehéz megtalálni. Emlékszem, hogy a kezelők szerették is a grafikonokat ezzel a lokátorral. Az RT-seknél lehúzott éveim alatt nekem még volt szerencsém az O-14-hez. Nekem különösképpen az AP-2(?) utánfutóban egymás mellett elhelyezett 2db indikátor tetszett, amit bár nem sűrűn használtak, de érdekes volt mert az első indikátor mögött kuksoló kezelő a 0km-600km (na persze nem egészen nullától) távon követhette és olvashatta ki a célokat, a másodiknál ülő pedig a 600km-1.200km még látható célokat lehetett követni! Na az ilyen távolságoknál már érdemes a rádiólokáció szempontjából a Föld görbületéről beszélni! :-). No akkor a résztvevőknek jó utat és élményeket, a HM-nek pedig köszönet a lehetőségért!
Előzmény: GLASZLO (6463)