StephenStephanson Creative Commons License 2007.05.07 0 0 378
Hát az ismerősökkel vigyázz mert én is majdnem ráfáztam.
Történt ugyanis, hogy az egyik barátomtól megkérdeztem, hogy a gyerekkori vasútjait, esetleg ami érdekel belőle eladná vagy elcserélné velem.
A barátom nem tudta, hogy költözés után az anyukájához kerültek a régi játékai, mire mondtam neki kérje el őket had nézzem meg milye van.
Erre az anyukája azt mondta, hogy nem adja oda mert azokat elcsomagolta és sok pénzt érnek és nem fogja fillérekért oda adni ingyen vagy cserébe meg senkinek...:(
Szóval a végén még én voltam a gonosz aki elvette volna a gyerekkori vasutakat.
Nos a barátommal már túlvagyunk mindketten a 30-on tehát ő is eltudja dönteni mit csinál a cuccaival mégis ez lett a vége.
Felvilágosítottam a barátomat, hogy anyukáját hozza le a földre mert a régi Piko cuccok semmivel sem érnek többet manapság mint egykori áruk....
Pl: 1970-es években egy Piko Nohab 260 Ft-ba került ma 12-16 000 Ft-ért megkapod.
Tehát ha az alapvető élelmiszerek akkori árát összehasonlítod a mozdony árával és megteszed ezt mai árszinten rájössz, hogy nem egy oriási biznisz mivel a mozdony nem 160 000 Ft-ot ér hanem max 16 000-et.....
Eredetileg én is Piko Nohabot akartam venni, de rájöttem hogy kb kétszer annyiért sokkal jobban kidolgozott korhű digit üzemre előkészített csendesebb gyorsabb stb, mozdonyt kapok.
Engem ,m ezért a régi cuccok közül max a vagonok érdekelnek mivel a mozdonyok nem olcsóbbak annyival amennyivel kisebb a tudásuk a mai modellekhez képest.
Mielőtt még valaki megszólna: az álatlános 70-80-as években kiadott Piko modellekről beszéltem és nem a ritkaságokról!
Nekem is van gyerekkoromból Piko, Gützold és egyéb gyártmányú modellek, de ha lesz egy komoly digit asztalom akkor csak azt fogom használni amelyik bele illik a képbe és digitre megtudom csinálni....
Előzmény: modellfan17 (373)