Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4395
Arra gondolsz, hogy saját felfogásom szerint ítélem meg, mi a rossz és mi a jó?!
Van benne valami, mindenkinek van saját ítélőképessége, vannak saját erkölcsi, etikai normái, amikhez viszonyítja a dolgokat. Azonban vannak ugye a törvények, amik betartása és betartatása kötelező mindenkire nézve, függetlenül attól, hogy az illető rendőr, vagy civil. Mondok egy példát. Egyik szobatársam MyVip-en talált egy (mondjuk úgy) nem szép csajt, és "poénból" felvette msn-re, hogy majd milyen jót fog szórakozni. (meg is tette). Erre tegnap jön, hogy a haverja beszélt ezzel a csajjal (MyVip-en keresztül) és meg akarta nekünk mutatni a beszélgetést. Bevallom, az elején elkezdtem olvasni, de aztán rájöttem, hogy ez messze sérti az én erkölcsi normáimat. Ugyanis lehet akárki akármilyen ronda, de nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek vele, olyanokat írjanak, amiket az illető írt. A szobatársamnak meg ezután volt pofája azt mondani, hogy mennyire sajnálja a lányt, holott ő ugyanúgy átverte a csajt. Ezt elítélem, sőt, megvetem, de (sajnos) a törvény - legjobb tudásom szerint - nem tartalmaz becsületsértésre vonatkozó előírásokat, így tulajdonképpen nem tehetek miatta semmi, csak próbálom verbálisan jobb belátásra bírni, hogy ugyan gondolkodjon már el rajta, hogy miket mond meg csinál.
Tehát a törvény adott, változtatni lehet rajta. És nekem, mint rendőrnek azt kell betartani, betartatni, ami abban elő van írva. Minden további azonban csak az én elvárásom az emberekkel szemben, amit sajnos nem tehetek kötelezővé és amik miatt nem tartóztathatok le senkit.
Megfelelő volt a válasz?
Előzmény: Uriella (4390)