ohchie Creative Commons License 2007.05.07 0 0 15

Így múlik el a világ dicsősége: a 2001-ben még Bajnokok Ligája-résztvevő Leeds United visszacsúszott az angol labdarúgó-bajnokság harmadosztályába. Az angol szövetség a klub 35 millió fontos hiánya miatt tíz pontot levont az együttes eredményéből, ami egyben a kiesést jelentette a Leeds számára.

 

A 88 éves klub a története során még soha nem szerepelt a harmadik vonalban. A pontlevonás nélkül sem lett volna egyszerű a másodosztályban maradnia, mivel egy fordulóval a pontvadászat vége előtt három pont választotta el a megmenekülést jelentő 21. helyet elfoglaló Hull Citytől, ráadásul a gólkülönbsége is kilenccel rosszabb.

Előzmény: ChrisRea (14)