panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4333
"Jobboldali és rendőr, még a mesében sincs.csak vörös és baloldali van."

Ez teccik. Ha jól dereng nekem, van valami olyasmi, hogy rendőr nem lehet tagja egyetlen pártnak sem. Akár jobb, akár baloldali. Hogy érzelmileg, az anyagi gondok (mert az mindenkire egyformán odavág), a nehézségek, vagy éppen a "megfelelő loyalitás" miatt kinek-kinek milyen a belső érzülete, az meg más dolog. Az viszont megintcsak nem a rendőr. Hanem az ember. (gumicsirke) Épp itt a baj, ezen az állításon is tettenérhető, hogy el kell ismerni akár teccik, akár nem, a rendőr a mai világban az egyik legocsmányabbul feláldozott valaki a nagy és magasságos politika oltárán. Erről annyi olvasatban, annyi nézőpontban hangzott el már itt is vélemény, hogy nem nagyon akaródzik ismételgetnem.
És hogy miért tartom éppen ocsmánynak? mert éppen azokat az embereket keverik nyakig a kakába, és pontosan AZOK, akik azért megköszönnék nekik, ha a szó szoros értelmében vett REND ŐRZÉSE közben talán éppen valamilyen késes tetűláda kezei közül mentik meg őket...

Biztosan nem mondtam most vele qrva nagyot. Csak úgy kijött.

Pici közöm valahol van a testülethez. Lehet, hogy ez is befolyásolja a véleményemet. Jó pár éve a Margitszigeten, emlékszem, két hungáriás kutyás lánnyal (többek között) járőröztünk. Kocsi megállít, csomagtartó ki, benne pajszer, emelő, stb. ahogy "jobbaknál" illik.... És, a személyiségi jogok tiszteletben tartása miatt, max. RK-zni lehetett az urakat, mert ÉPPEN NEM VOLT NÁLUK BCS.-RE UTALÓ JEL, VAGY ALAPOS GYANÚ... Éjfélkor. És nem a kóterba bebaszarintani őket alapból, hanem még el is köszönni. Illendően.... Mert ha nem, az ügyész úr számonkéri ám a "túlkapást"... Na, itt kezdett az egész rohadni, szerintem. Amikor Horváth Balázs naccságos miniszter úr rendeletére nyilttá kellett válniuk a forgalmazásoknak, amikor az azóta már szentélyre emelt "személyiséghez fűződő jogok" átvették a főszerepet. Amikor a "téri lányok" futtatói kajánul belevigyorogtak a járőr képébe, sőt még azt is közölték: "kilóra megveszlek, öcsém..."

Láposi, Tonhauser vajon miért passzolta azt, ami számukra nemcsak egy foglalkozás, hanem őszinte, és hittel végzett HIVATÁS volt? Szerintem nem kérdés. Amikor a Lelkiismeret'88 (fújjj, gonosz jobbos népség...) videófelvétellel együtt becsatolt tárgyi bizonyítékot is a Parádén níiltan füvet osztogatókkal kapcsolatban, feltehetően a politikai meggondolások miatt (is) az egyik példány "elkeveredett" G.P. titkárságán, a másik példány alapján pedig (a szakértői vélemények szerint is THC-t tartalmazó "minta") dacára, az elkövetőknek kutya bajuk sem lett, mert (ez csak az én feltevésem persze) valszeg a feljelentők személye azért "snassz" lett volna egy eljárás során..

Nem sorolom. Nem nekem tettétek fel a kérdést, de ha szabad, a sajátomat elmondanám, hogy én MIKOR szeretnék rendőr lenni:

-Ha az aranygombos főméltóságú tábornok úr NEM a lányok szoknyahossza, vagy a szolgálat közbeni magán-telefonálás vonatkozásában mutatna kőkemény szigort...

-Ha nem süketelne önkozmetikázott jelentésekkel egyes esetekben, (pl. magát a RENDŐRT megalázó Nádor utcai "futás" filmjének tanúsága szerint is) hanem akkor is, és ott is egyszerűen a dolgát tette volna, mint felelős koordinátor. És persze nem "fejelt volna rá" ellenkező előjellel majd egy hónappal később, jó magyar ló-tulsó-oldalára áteső utasításaival.

-Ha nem kellene a serdülő gyerekemet teljesen szabálytalan és akár törvénytelen módon paprika-spray-al "felszerelnem", amikor iskolába indul... Mert éppen gyengébb fizikumú, mint azok a hozzá hasonló korú görények, akik lehet, h. épp a mobiljára, vagy az mp3-asára pályáznak... Vagy "csak" éppen kicsit meg akarják verni...

-Ha nem kellene a barátnőmnek, vagy hasonló korú sorstársainak igyekezni hazafelé a kivilágítatlan utcákon a busztól, mert ugye ajánlatos azt, főleg csoportosan megtenni...

-Ha mint rendőr, megállíthatnám, és jól nyakon baxhatnám a városon belül is 90-100-al száguldozó, nyakukban ujjnyi arany-nyaklánccal felszerelt őrülteket, talán még mielőtt éppen egy buszmnegállónyi embert irtanak ki autójukkal...

-Vagy ugyanezektől számonkérni, hogy MIBŐL és HONNAN csillog a nyakukban a fuksz? Fizetési papír, munkahelyi igazolás, stb...miből élsz, aranyom ? stb.

-Benne van a szaktsargonban is: ELSZÁMOLTATNI. És nemcsak a rendszám nélküli ladásokat, de akár a magán-helikopterjükön röpködőket is...

-Aztán bizony, hogy szarrá lőni azt, aki a bank pénztáránál lehet, hogy épp az én terhes feleségemre hozza a szívbajt. Mert oda se éppen Parával szokás betérni normális körülmények között...

DE ez persze csak utópia. Esetleg ilyen ambíciókkal nyerő lehetnék valahol Dallas környékén, vagy "NYPD"-s sapkában. Ja, ha minden igaz, és nemcsak a krimikben van ilyesmi, akkor ismereteim szerint arrafelé a rendőrnek még becsülete, tekintélye is van.

Valószínűleg a politikai játszmákat ott más szisztéma szerint alakítgatják.

És most jön az igazi "szélsőséges" vélemény: Ha a fent felsorolt utópisztikus feltételeknek legalább egy része valósággá válna, MINDEN társadalmi szintre tekintettel, akkor talán nelkem sem kéne emlékként őrizgetni az UKG kupakját a polcomon.

Bocs' hogy hosszú voltam, már befejezem, mert úgyis beleért az ujjam a bilibe, már ébren vagyok...:-(