quilla Creative Commons License 2007.05.03 0 0 2102

Porto nem nagy varos, ugyhogy nagyon szelsoseges helyen tuti nincs :) Az Av. Magalhães eleg hosszu, mondhatni nagyon hosszu, de barmely reszen is van a hotel (sajna nem ismerem, de nem jelent semmit ugye :) kozlekedes szempontjabol jo helyen van. Konnyen elerheto rola a korgyuru (autopalya a varoson belul) ami majdnem teljesen korbeeri a varost, illetve Portoi oldalat vegig es reszben Gaiara is atmegy... szoval a strandok iranyanak is jo ez, a belvarostol sincs tul messze ( de oda nem erdemes am kocsival bemenni, sok szuk utcacska, katasztrofalis parkolasi morallal es nagyon sok egyiranyuval, konnyen elkavar meg az idevalosi is ha nem mindennap viszi arra a szerencseje... belvaros nem tul nagy es gyalog setalva hangulatosabb is)... a Porto FC stadionja is ott van vegulis :DD Mar ha ez fontos nektek :) Szoval abszolut jo helyen van szerintem autoval valo kozlekedes szempontjabol.

Van egy olyan erzesem, hogy az avenida deli vegen van, a hazszambol itelve, akkor meg gyalog a varoskozpont csak par perc lehet.

Arra erdemes szamitani, hogy Porto elegge dimbes-dombos, nagyon sok meredek utcacskaval, szoval varostnezni erdemes kenyelmes cipoben es idot raszanva (meg ha nem is nagy a abelvartos) mert fizikailag kesz konditerem :) Es arra is lehet szamitani (ez nagyon pozitiv) hogy minden sarokra jut 2-3 kavehaz, ahol naaagyon klasszul meg lehet reggelizni, mindenhol isteni a tejeskave (ha csak kavet kertek az rovid, keves es eros fekete) es lehet campi torradat... nem szabad kihagyni, bastag pihe-ouha vajas piritos, egy adagban ket nagy szelet van hsosszukasan fogyasztobarat modra felvagva. Na ez utanozhatatlan, meg isehaza sme tudom a kavehaziakat utanozni. Es ezek a kavehazak delben ettermekkent is uzemelnek, helyi szinten nem dragak (3-4-5 euro per fo) es jol foznek. Mindig van haleteluk es egyebek is, erdemes kiprobalni. Nem kell megilyedni, neha elegge a mi talponalloinkra hajaznak dizajnban, szoval nem szepsegesek, viszont a konyha es az arak jok!! Nem erdemes exkluzivabb ettermet keresni szerintem.

Előzmény: Vivus (2100)