quilla Creative Commons License 2007.05.03 0 0 2098

Hat en turista szemmel egyaltalan nem ismerem Portugaliat, a deli reszt meg semmilyen szemmel nem, mert eszakon lakunk, ugyhogy ahoz majd a tobbiek tudnak hozzaszolni inkabb.

Ami biztos, hogy itt Porto es kornyeken is vannak vegelathatatlan homokos tengerparti strandok, a portugalok furdenek is a vizben, de azert a 17-18 fokos tengerviz gyakorta eleg nagy hullamokkal nem strandparadicsom szerintem :) Mar ha a viz lenyeges szempont, mert a tengerpart jo idoben (rossabban is azert) fugig van napozo, hevereszo, piheno emberekkel, pl Porto folyon tuli oldalan Gaiaban a tengerparton kilometerek hosszaban van fapallos seta es bicikliut, kavehazak is akadnak eleg suruen, ugyhogy ha nem kifejezetten a vizben usza a celja a tengerpartozasnak akkor azert azt itt is lehet boven. Kifejezetten Portoban a strandolos resz a kikoto mellett van, nem is olyan nagy/hosszu mint a gaiai oldalon, de azert itt is szep szammal szoktak lenni nepek, foleg, hogy ez a tengerpart osszekottetesben van a varosi parkkal ami eleg nagy igy sokan onnan a tengerpartig is kisetalnak, szoval ezeken a reszeken azert huvosebb idoben is van elet. (a gaiai oldalt azert irom igy kulon, mert csaloka varos Porto, egeszen kicsi, legalabbis engem elsore igen meglepett, es a folyoja tuloldalan mint odahaza Budapestnel egy masik varos van, kozigazgatasilag is elkulonulnek, a hatasa megis olyan, mint Pesten, hogy ugyanabban a varosban van meg az ember. vegulis a metro es egyeb kozlekedes is atjar oda, szoval nem feltuno... ott jobb a tengerpart szerintem mint kifejezetten a portoi oldalon)

Előzmény: Vivus (2097)