takarito Creative Commons License 2007.05.02 0 0 283

"Az ember lehetőségei, hogy az isteni parancsnak engedelmeskedve kifejezésre hozza Isten hatalmát, bölcsességét, szeretetét, ebben a tudat-állapotban kimeríthetetlen."

 

Pont erről beszélek. Ez a tudatállapot nem gondolkodik, hanem parancsnak engedelmeskedve hajt végre utasításokat. Ez nem az Isten bölcsessége, hatalma és szeretete, hanem ennek a tudatállapotnak a gondolkodásképtelensége.

 

"Ezek szerint mindenki elmebeteg"

 

Dehogyis. Csak nem ismeri az Istent. Amit az ember nem ismer, hogy értené?

 

"Most tudom hol lakik Isten, de azt a házat kerülöm, nehogy isten meglásson és megszólítson"

 

Ez a gondolat nem bizonyítja az árnyék-én befolyását. Ez egy hihetetlenül rossz logikát bizonyít, és nem az ego félrevezetését. Hit által, feltételezések alapján dönt rosszul, a meggyőződés leghalványabb szándéka nélkül. Isten miért akarta volna feladatni a költészetét, amire pont ő tette képessé. Az árnyék-én hamis fogalom, nem létezik, a költészete pedig létezik, te pedig rosszul kötöd össze a kettőt, mintha egy nem létező fogalom képes lenne egy általa hozott döntésnek az emberre kényszerítésével.

 

"Nem egyszeri, ... hanem egyszerű emberről"

 

Én is arról beszéltem. Elírtam. Nem volt érthető, ahogy elmondtam? Fussunk neki mégegyszer.

 

"azt hogy kifejezésre hozza Isten hatalmát, bölcsességét és szeretetét "

 

Mégegyszer megkérdem. Ezt az átkozódással, vagyis a fügefa elszárasztásával képzeled el?

 

"Jézus nem a kövek védelméért harcolt, hanem Isten tiszteletéért."

 

Úgy van. Éppen azért nem fog korbácsot a kövekből épült templomban tisztelhető Isten mellett, amikor az emberben tisztelhető Isten templomát hirdeti meg.

 

"tudta azt is, hogy a jámbor hívőnek a templom nagyon fontos volt, nagyon sokat jelentett."

 

Azért világosította fel őket, hogy ha Istent keresik, akkor a belső szobájukban tegyék azt.

 

"gondolom hogy úgy beszélt halgatóaágához, hogy azok értsék is, amit mond "

 

Ezért állítom, hogy az evamgélisták csak felületesen adják vissza Jézus tanításait és szavait, mivel az evangélium tömör, csattanószerű, ezért magyarázatlan tételei az egyszerű embereknek csak további kérdéseket jelentenek.

 

" a tudat egy és oszthatalan"

 

Hogy lenne az, amikor folyamatosan egy belső tudathasadást emlegetsz az én-tudat és az egyetemes tudat között?

 

Előzmény: pelgrim (277)