locsemege Creative Commons License 2007.04.28 0 0 214
Filerendszer-közeli élményben volt részem. Némileg inkonzisztenssé vált a root fs-em, ami egyébként ext3. :(( Induláskor szólt az fsck, hogy itten nagyobb a baj, mint gondolnám, aztán adna ő egy root shell-t, futtassam csak kézzel. Megtettem. Sok kérdés, default válaszok. Lett is a /lost+found alkönyvtárban ez meg az. Szerencsém volt, a /usr/share/doc-ból nyiffant ki valamilyen X11-re vonatkozó doksi, szóval semmi lényeges. Az tudható, hogy tegnap óta vanilla 2.6.21-es kernelem van, de nem feltétlenül ő a hunyó, mert valahol írtam, hogy az rt2500 wireless driver a 2.6.20.8 fordítása után elhasaltatta a kernelt. Vélhetően egy pointer szállhatott el a jelenség alapján, nem teljesen úgyanúgy pánikolt be két egymást követő boot-oláskor. Könnyen lehet, hogy akkor írt vaktában a root fs-be, de lehet az is, hogy a 2.6.21-ben van valami igen durva bug. Mindenesetre úgy néz ki, fsck rendbeszedte szegény / ext3-at. Itt ülök a működő gép előtt halovány sápadtan, s felé sandítok: vajon előfordulhat ez máskor is?

Megnéztem a last-ot, senki nem piszkálta a gépemet a tudtomon kívül.

<locsemege nagyot sóhajt />