Törölt nick Creative Commons License 2007.04.20 0 0 topiknyitó

Mondom a saját problémámat: 3kutyám van. Javarészt egy méretes kennelben vannak a ház mellett, csak heti 2-3 alkalommal tudom őket sétálni vinni. Néha napközben vagy este is kiengedem őket a kertbe játszani.

A probléma a kennel körül van. Bármilyen serényen is szedem a kakit, a pisivel nem tudok mit kezdeni. Nyáron iszonyat büdös tud lenne a kennel körül, hiába slagozom le rendszeresen. Eleinte deszkapadló volt, mert az a legkényelmesebb a kutyáknak, alatta pedig föld. De a rendszeres pisilések miatt a fapadló alatt teljesen telítődött a föld, és mivel tisztíani nem lehetett, nagyon büdös volt. Ezért a fapadot leszedettem, a földet 20cm mélyen kidobattam, ment a helyére sóder. Ez a büdöset megszüntette egy időre, de a sóder ráragadt a kutyákra, ráadásul -mivel lejtős a telek-, idővel kimosták az esőzések és az allatta lévő kertrészre ömlött. Ezért ez a megoldás is kuka. Kövekeztek a betonlapok. Ezt jól lehet tisztítani, jól lehet róla szedni a kakit. A pisit viszont a slagozás megint csak a környező födterületre mosta, így szép lassan az is elkezdett büdösödni. Terveztem egy olyat, hogy a kennelből egy csővel bekötök a csatornába, így a dzsuva leslagozhatóvá válna a csatornába. De állítólag ezt meg nem lehet, mert megbüntetnek érte.

Én kifogytam az ötletekből. Ti hogyan oldjátok meg a kérdést?