bak-ancs Creative Commons License 2007.04.11 0 0 196

Rövid értékelés a tegnapi Sigma napról illetve optikákról (szigorúan szubjektíven):

A 70-200/2.8 brutál jó, lehet, hogy egyszer ha sok pénzem lesz... :-)

A 120-300-at én fel se raktam a gépre, nekem (annyiért) biztosan nem kell - de aki kipróbálta dicsérte  :-)

A 105-ös macro bejött, a 70-es kevésbé, de azt nem sokáig próbálgattam (talán 3 kép erejéig). Én a 105-t esetleg az új 150-t javaslom, ha valaki macróban gondolkodik (sajna 150-t nem hoztak). A 105 szépen mos, az biztos :-)

Ja és a macro vaku: hát ezt még ki kellene tapasztalni, meg nem verőfényes napsütésben készült képpel összevetni, mert jónak tűnik, de nem igazán sikerült a kép vele.

Nagyon tetszett még a 12-24 és a képe is szuper.

A 18-50/2.8 csalódás - szerintem gyengébb képet produkált, mint a 17-70/2.8-4.5.

Mivel a 24-70-t nem hozták, így nem volt ami megingasson, így maradok a 17-70-es mellett, ahogy már korábban is terveztem. Nem tökéletes ez sem, de az én igényeimet kielégíti és túrázáshoz egy lencsének nagyon jónak tűnik. Képe jobb a kit obinál, jobb az átfogása és a macro képessége is sokkal jobb. Szóval nekem megfelelőnek tűnik, így már meg is rendeltem.