kobe30 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 1410
Hááát...elméletileg igen,ugyanakkor állandó viták témája ez,mármint nem hab,gél vs. spray szinten,hanem hatóanyagát tekintve...Mondjuk,ha abból indulunk ki,hogy a hatóanyag megfelelő,és hat a jószágra,akkor a logika azt mondatja,hogy hatásosabb,mert míg a felhőből ki tud futni az eb,addig a hab/gél a pofáján marad,a mancsával nemigen tudja azt maradéktalanul lepucolni,tehát,amíg valaki le nem mossa,vagy ameddig a hatóanyg el nem veszti az erejét,addig ki lesz a bundája...Mondom megint:elméletileg,és logikai szinten írom mindezt a kutyákkal kapcsolatban,én még nem semlegestettem géllel/habbal ebet.Mellesleg, a spraynél is vannak különbségek(és akkor hagyjuk a különbféle hatóanyagot).Nekem az ammóniával(bodyguard) van tapasztalatom,meg a paprikával,mindkettőnél volt olyan,hogy a tutymorgó,hanyatt homlok menekült,volt,hogy ki volt bukva,dörzsölte mindenhez a pofáját,meg volt egy olyan is,hogy annyira fel volt pipázva(ráadásul egy kaukázusi),hogy le se szarta a teli flakon paprikát nagy ívben leszarta,vascsővel,meg a gazdi segedelmével sikerült levakarni a haver jószágáról...
Előzmény: langesz (1409)