bidzsi1 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 102
Nem maradtunk adósai a cívisvárosiaknak

Vasárnap láttuk vendégül a Debreceni Floorball SE csapatát az U15-ös bajnokság 6. fordulójában. Csapatunk három u13-as játékossal kiegészülve, mindössze 8 játékossal vette fel a küzdelmet a nagy létszámban megjelenő debreceniek ellen. Volt miért visszavágnunk, hiszen ősszel 6-3 arányban alulmaradtunk ellenfelünkkel szemben az odavágón. Akkor sem játszott rosszul csapatunk, de akkor nem úgy jött ki a lépés, ahogy szerettük volna. Ezúttal az első pár percet leszámítva kontrollálni tudtuk a mérkőzést. A kezdeti nyomást kibekkelve Szűcs Gergő a lehető legjobbkor szerzett vezetést, mely meg is nyugtatta a csapatot. Járattuk a labdát, Stekinger Ricsi igazi karmesterként irányította a csapatot, ha kellett labdát tartott, ha kellett lassította a játékot. Igazi vezéregyéniségnek bizonyult. A harmad vége felé Szűcs Gergő bombagóljával már 2 góllal vezettünk és közel kerültünk a 3 gólos vezetéshez, melynek az egymás elleni eredményt tekintve kézzel foghatóvá tette a bajnoki bronzérmet.

A második harmadban tovább játszottuk higgadt játékunkat, bár meg kell jegyeznünk ahogy nekünk Debrecenben, úgy most a vendégeknek a Népligetben nem volt szerencséjük, többször is a kapufa segítette ki az egyébként remekül védő Békefi Andrist. Aztán a harmad közepén fiatal reménységünk Kőszegi Bebe, majd rá másfél perccel kapitányunk Stekinger Ricsi villant és eldőlni látszott a rangadó. Győzelmünket aztán Szűcs Gergő biztosította be, csapata 5. önmaga 3. találatát elérve. A végén egy szép találattal szépítettek a vendégek, de maradt a négy gólos különbség, melynek következtében lépéselőnybe kerültünk a bronzéremért vívott csatában.