zoli79 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 235
Hát, képzőművészetben nem vagyok nagyon jártas, inkább képregényekben, vagy zenében. Szerintem nagyon nehezen lehet leválasztani, mik azok a képzőművészetet érő hatások, amik a fanzine-ekből jöttek, mert azok jöhettek máshonnan is, pl. lemezborítók, képregények stb., amiknek sok esetben nagyon hasonló a világuk, vagy valóban fanzine-ből, de többszörös áttétellel. Tulajdonképpen szerintem inkább színtereket lehet vizsgálni - ezt körbejárni elég érdekes lehet. Izgalmas még az irónia és tiszteletadás kérdése is, ugyanis sokszor egyáltalán nem egyértelmű, hogy az alkotó egy beidézett dologból gúnyt akar-e űzni, vagy kifejezi tiszteletét, vagy esetleg mindkettőt. Ezt csak azért említem, mert a (tikipus) fanzine-ek kopipészt dizájnja tulajdonképpen idézetek tömkelege. (Ezzel picit foglalkoztam egy Frank Zappa borítóiról készített dolgozatomban, persze nem a fanzine-ekből kiindulva. :) )
Úgy általában a fanzine-ek történetéről lehet sok mindent találni. Elég érdekes téma. A hazai mezőny gondolom jóval több kutatást igényel.
Előzmény: trafoe (233)