Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.03.25 0 0 9746
Szia Imre!

Nem véletlen gondoltam arra, hogy rendelkezel EMF sorozatu szűrőgarnitúrával.
Egy adó-vevő megépítésénél -ha azt több üzemmódosra képzeled el- kábé az a helyzet, amikor az ember fia gombhoz vesz kabátot, és nem az ami normál, hogy kabáthoz választok gombot. :-) Mivel a különböző szűrők beszerzése még a mai napokban is elsősorban szerencse kérdése, az első az alkatrész összegyűjtés sorában, hogy szűrőid legyenek. Aztán jöhet a többi, már esetleg könnyebben beszerezhető alkatrészeknek a dobozba való rakása. Mivel a szűrők kicsiny kínálata rengeteg utánjárást (börzék, barátok segítése, "veterázás" sötöbö...) igényel, nem véletlen, hogy az amatőrök találékonysága szült olyan készülékeket és áramköröket, ahol is tényleg amatőr módon a szűrőket is "összebütyköli" a készüléképítő. És ezek paramétereikben nem maradnak el a gyári profi szűrőktől! Ismertek nagyon jó kapcsolások, ahol is a szűrő egyedi kristályokkal épűl meg, (Pl: 8 MHz) és az üzemi frekvenciákat többszöri keveréssel éri el. (Felkeveri a jelet 9 MHz-re.) Nem beszélve egy gyári szűrő áráról, szemben a pár száz ft-ért beszerezhető nagypontosságú kristályokból kialakítható szűrők pénztárca kimélő lehetőségével.
Már másoltam volna is az igéretemet, de lefogytam lemezügyileg. Holnap vásárolok pár CD-t, lemásolom, és elkűldöm. (Közben jelzett a gép, hogy levelem van, és látom szép hosszan írtál. Majd mengyá válaszolok is. :-) ) Az általam emlegetett megoldású leírásokat is kiböngészem, és amennyi ráfér a CD-re felmásolom. Használd örömödre.

Üdv: Gyuri
Előzmény: oscillator (9745)