gazsi80 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 1249
A Drogisták v. Droguisták Ifjúsági Egyesületéről nekem sajnos nem sok információm van, mert kiesik abból a korból amit nézegettem eddig (első háború előtti).

A legelső bajnokság, ahol találkoztam a nevükkel az 1912-13-as 5. osztály. Itt a 7. helyen végez egy DSE rövidítéssel jelölt csapat (Földessy: A magyar futball és az MLSZ) és mivel a következő évben csak négy osztályt indítanak és ott (1913-14-ben, 23 csapat, egyfordulós) a legalsóban csak egy D-betűs klub szerepel, ami már Droguisták névvel van jelölve, tehát gyaníthatóan ugyanaz a két gárda. A háború után a harmadosztályba nyernek besorolást, de eredményeikről nincsenek adataim.

Az egyesületet 1912-ben alapítják, sajnos nem tudom kik és milyen címmel, mert erről nem találom az adatlapot.
A Magyar Sport Almanach 1925 utáni kiadványaiban ennyi található róluk:
1925-ben tagja az MLSZ-nek VIII. Teleki tér 1. címmel
1926-ban átköltöznek a Károly-körút 3.-ba.
1927-ben már nem szerepel.
A PLASZ (Profi Alszövetség) 1927-es évkönyve szerint nem jelentkeznek át hozzájuk (illetve ha igen, akkor más néven, de a jelentkezettek alapján láthatóan nem), tehát proficsapatuk nemigen lehetett.
Szerintem meg is szűnnek kb. ebben a korban. A Sportalmanach viszonylag jól használható az egyesületek nyomonkövetésére. Ha onnan eltűnik egy-egy, akkor az valószínű a futballpályáról is.