Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 5436

OFF: megnéztem :-)

 

ON:

 

Melyik túrával is? Beszéljük meg :-)

 

Na komolyabban...

 

Mostanában eljárogatok részemről teljesítménytúrákra, pecsételgetek is, de számomra abszolute nem ez a lényeg. Sajnos egy erőteljes teljesítménycentrikus világban nőttem fel, és ezt nem nagyon tudom könnyene kivetkőzni magamból. de azért számomra nem a minél nagyobb átlag produkálása, stb a lényeg, hanem természet képződményeinek megfigyelése, és gyönyörködése egyben benne. Persze pl. a Kinizsi 100-at is tervezem, ott nincs mese, menni kell teljesítménycentrikusan...

 

Persze ezt úgy teszem általában, hogy közben haladok, és mindent tiszteletben tartok, amit a természet fialt magából. Azaz nem taposom el a virágokat, nem röhögcsélek és ordibálok hangosan az erdőben, stb. És igyekszem tisztelettudó vendégként viselkedni, minél kevesebb kárt okozni eme csodálatos világban...

 

Úgy gondolom manapság sokan - és a túrázók között is - nem teljesen tekintenek úgy a természetre, ahogyan kellene. Emiatt inkább egyedül megyek a telj. túrákra, mert elegem lett abból egy kicsit nekem is időnként, ami a túra közben netán folyik. Természetesen nem azt értem, hogy néma leventének kell lenni végig, és mártírt játszani, de ha már behatolunk egy világba, viselkedjünk méltó módon ....

 

Holnap, azaz nem sokára elvileg megyek a Téry Ödönre.... Jövő héten meg a Bakony50-re szeretnék menni, utána meg valószínűleg a Börzsöny lesz az uticél az OKT utvonalán, esetleg lemaradás 50...

 

Legalábbis ez van betervezve...


Attila

Előzmény: taormina1 (5435)