vicorex Creative Commons License 2007.03.23 0 0 169

hát igen, a bálnanézés elég nagy élmény volt nekem, főleg, mert már gyerekkoromban is tengeri élővilággal kapcsolatos könyveket kaptam ajándékba és mindig is ilyesmire vágytam :)

 

a Marinariumról annyi infót tudok mondani, hogy nálunk a szállodában be lehetett rá fizetni, busszal vittek Bayahibe-ből Punta Cana-ra, ott felszálltunk egy kisebb hajóra és azzal már csak párszáz métert kellett menni és ott is voltunk a parttól 100-150 méterre... ez egy hálóval elkerített rész, kb. 100x100 méteres, ahol végülis a cápák, ráják tudnak természetes környezetben úszkálni, csak nem tudják elhagyni ezt a "medencét", így garantálva, hogy bármikor jönnek snorizni az emberek, mindig biztosan lássák ezeket az állatokat.

a cápák dajkacápák, elvileg nem veszélyesek az emberre, az ottani példányok kb. 1.5 és 3 méter közötti méretűek voltak.

a ráják pedig tüskésráják, de a biztonság kedvéért a tüskéiket eltávolították.

persze az elkerített részben van egy két kisebb korallzátony is, ezekben más kisebb halak is találhatóak.

kb. fél órát lehet az állatok között úszkálni, aztán a hajó továbbvisz a part mentén, szól a zene, megmutogatják a közeli szállodákat, közben sörrel, koktélokokkal

kínálnak, aztán a végén valahol Punta Cana közelében megállnak egy olyan helyen, ahol a parttól kb. 300 méterre is csak mellkasig ér a víz és ott a vízben lehet iszogatni, fürdeni, miközben szól a reggae és a merengue...

 

a fényképek nem igazán lettek jók, sokkal inkább a víz alatti videófelvételek...

de azért megpróbálok feltenni egy kettőt...

 

 

Előzmény: doryka77 (168)