TestiPasztor Creative Commons License 2007.03.19 0 0 5
> Vitáztam valakivel a múlltkor és azt mondta, hogy az ember és a majmok közös őse gyümölcsevő volt. Bizonyítékul az ember színlátását hozta fel, mert a színlátás a gyümölcsök megkülönböztetése miatt alakult ki.

Kozos osbol sok van :), ezert gyumolcssevo is biztos volt koztuk. Meg voltak rovarevok is, mert az elso emlosok azok voltak, ha emlekezetem nem csal. Ha a kerdes az, hogy a kozos os, kozvetlen a szetvalas elott, akkor az mar konkretabb problema.

> Ebből viszont szerintem nem következik, hogy _csak_ gyümölcsöt fogyasztott volna. ráadásul a fogazatunk mindenevő fogazat,

Keves olyan allat van, ami csak gyumolcsevo, es gyumolcsevo fogazat, mint olyan sincs nagyon (ha jol tudom, mert nem vagyok biologus). Viszont az is ritka, hogy valaki felallasban gyumolcsoket ragcsal, majd lemaszik a farol, es szettep ket oroszlant, hogy felbe lenyelje.
Fogazat meg alakul ide is, oda is: nez meg a gorillat, sokkal inkabb vegetarianus, mint mi, aztan megsem olyan az alkapcsa, mint a loe.

> sőt, szerintem egy gyümölcsevő lény nem tudná megemésztenia fehérjét (bár ebbe nem vagyok biztos).
Es akkor hozzan szedne az aminosavakat ill a nitrogent, ha nem feherjekbol?
Előzmény: HondaVuk (-)