dodkii Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1918
örülök hogy foglalkozol vele, remélem az eredményt majd leírod. én is készülök egy kísérletre, de elég sokáig fog tartani minden alkatrészét legyártani. kíváncsi vagyok, ha magas hömérsékletü gözt potenciálteren keresztülvezetek, majd úgy adok neki szikrát, hogy mi fog történni. talán elöször fog égni a viz, most még lényegtelen mennyi energiával. esetleg majd késöbb tökéletesitem. Amúgy ezt a gözölös jelenséget úgy próbálom értelmezni, hogy a viz sosem csak H2O molekulákat tartalmaz. A vízmolekula szétesik, akár újra is egyesülhet, de nincs annyira stabil állapotban, hogy ne tudna szétesni, hiszen állandóan mozog mert nincs nulla kelvinen. a jelenség szobahömérsékleten is lejátszódik, az átalakulások oda vissza folynak, viszont nagyon kis mennyiségben. A gözben, mivel magasabb a hömérséklet, még több hidrogén atom lehet, ami akár szikra hatására eléghet, ezzel növelve a hömérsékletet, ami térfogatnövekedéssel jár. ezt viszont már te is láttad. a hömérséklet hatására több vizmolekula is széteshet, ami ugyan höt von el, de ujra el is éghet... ennyi hozzáfüzni valóm lenne
Előzmény: Törölt nick (1917)