MyBaby Creative Commons License 2007.03.13 0 0 5582
Sziasztok,
a kétnyelvűség miatt kezdenek el késöbb beszélni. Számomra csodálatra méltó, hogy a két nyelvet teljesen különválasztják.
Ha otthon maradtunk volna, én is terveztem az idegen nyelvű ovodát. Én is a németet gondoltam ki.
Amúgy ha jól emlékszem 10 éves korukig tudják a leggyorsabban felkapni az idegen nyelvet.

babakocsi (muszály hozzászólnom!): a ML biztos nagyon klassz babakocsi, jó az elgondolás. De nekem az egyik fő szempont volt, hogy ne görnyedve toljam és ne rugjak bele a kerekébe.
Amúgy én sem gondolom, hogy bármikor a hátamra akarnám venni. Quinny hihetetlenül tágas , a könyve szerint 20kg-ig / 4 éves korig jó.

Egyébként itt kint olyan nagy gyerekeket is babakocsiban szállítanak. Gondolom, hogy ehhez nyagyban hozzájárul, hogy a gyerekeket mindenhova viszik, esti programokra is.
A közeli városban egy esti programnál is 2m-enként babakocsiba ütközöl.
A gyerekek biztos jobban megszokják és gyakrabban alszanak benne , egy elhúzódó program után.

Hanka a múlt héten kezdte , hogy bútorra támaszkodás nélkül ahol éppen van, ott áll fel. Egész jól megáll egy két másodpercig. Bútorokba kapsazkodva szépen halad.

Mindenkinek szép napot!
Holnap jönnek látogatóba a gyerek keresztszülei, velül ünnepeljük a szülinapot.
Náluk is úton van az első baba, ha minden igaz ma talán megmutatja, hogy lány vagy fiú.
Annyira kiváncsi vagyok!