LaceszR1100S Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3290

Sziasztok!

 

Engedjétek meg hogy én is leírjam a tapasztalataimat a Gore-Tex ről.

 

Anno vettem egy Gore-texes csizmát, örültem mint majom a ........ hogy így vízálló meg úgy vízálló..... Egészen addig volt amíg egy hosszú 700km-es esős etapon úgy a 200km körül egy kamion a mellettem lévő sáv nyomvájújából kipréselve a mintegy vödörnyi vizet a csizmámra be nem ázott ! Azóta kisebb nagyobb esőkben hol vízálló hol nem. Te egészen addig nincs is ezzel baj amíg a motoron ülök, abban a pillanatban ahogy megállok és gyaloglás van vége...... Valszínű hogy csizma csere lesz.

 

Egészen sokáig Gerickés nem Gore-texes (cordura) cuccot használtam és annak a vízállóságával sem volt baj addig amíg "ki nem öregedett".....stb.

Ezekután beruháztam egy full Gore-texes (cordura) kabátra és nadrágra.

A napi 800km-es esős (valamiért mindig ilyen szerencsém van) távon mindenféle vizes gond nélkül teljesít, és ami a lényeg (nem vagyok fázós) de lényegesen jobban tartja a meleget mint más kabátok!

Erről a párom tudna nagyon sokat mesélni........

 

Szóval nekem bejött, arról nem is beszélve hogy a kabátot is és nadrágot is a sógoroknál a Gerickében 250EUR/db helyett meg tudtam venni 140EUR/db-ért!!!!!

 

Egyenlőre úgy érzem IGGGEN jó beruházás volt.

 

Nekem is van kérdésem :

 

A cuccaitokat (cordura) milyen módon tisztítjátok? (főleg a kesztyűt- nem merem kimosni)

 

Üdv.:

Lacesz