kismica Creative Commons License 2007.03.06 0 0 5482

Ultrahangról híreket! :)))

 

Maci, milyen MacLarened van?

 

Utcán séta: én nem vagyok ezügyben túl bátor: csak a játszón engedem el (bekerített) és a sarkában vagyok, h ne egyen kavicsot; illetve ha hazajövünk sétából, akkor lerakjuk a babakocsit és vagy negyedórát kolbászolunk a ház körül, hol kézenfogva, hol csak követem... A kézenfogva járás főként reggel megy, itthon, mikor bekakált és mondom, h megyünk pelluscserére :)))

Szerintem kicsik még ahhoz, hogy TUDJÁK, így kell jönni: érdekes egy kis kavics, egy megzörrenő faág az ellenkező irányba...

 

Cumi/ujjszopás: mivel Matyi a cumi(ka)t kiköpte, ez nincs. Ő ujjszopis, de csak elalváshoz, éjjel; és nappal, ha nagyon fáradt, összességében nem sok. Nekem is van hóbortom az elalváshoz, a férjemnek a szent kispárnája, ha megnyugszik tőle, engem nem zavar, igaz Matyica nem viszi túlzásba, pl. séta/babakocsizás/éneklés/játék közben eszébe sem jut...

 

Szobatisztaság: éjjel jó ideje nincs kaki, nappal ált. 1x, kizárólag öltözés/reggeli/közös játék az ágyunkban/járóka után a járókában, amikor is rögtön és expressz sebességel cselekedni kell :) A szobatisztaságra nevelés jó ideje elkezdődött azzal, hogy én nem mehetek nélküle WC-re, ha csak mondom, h megyek pisilni, leelőz és az ajtónál vár... Ezen (nem önkéntes) példamutatáson túl nem tervezek semmit még jó sokáig.

 

Alvás: nappal max. 2 óra és akkor nagy szerencsém van :( Takarodó este 7-kor, reggel ált. 7 körül kel és hagy még magamhoz térni vagy fél óráig, a 9 hónap éjszaka-át-nem-alvás után anyabarát gyerek lett (kopp-kopp). Kivéve, ha nagyon nő a foga, de én sem aludnék nyugodtan az ő helyében :)))

 

Kaja: nem kevés:

-reggeli/vacsi 240ml táp

-tízórai 1 (nagy) banán

-ebéd: kb. 250 ml: főzi+valami

-uzsonna: változó mi, kb. 250 ml

Nem egy sztrájkolós fajta :(

 

Matyica fogai még csak dudorodnak, a "régi" 8 viszont már egész nagy. Mi is valamelyik nap csodáltuk, mennyire nem kisbabás már :(

 

Gyáva Nyúl, hogy vagytok? (Elmaradtam válasszal: ELTE, Könyvtártudomány :))

Előzmény: shaish (5472)