Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.03.02 0 0 597
Ehhez annyira nem értek, de úgy rémlik, hogy valóban akkoriban vezethették be a cserét. Volt valami olyan szabály is, hogy lehet cserélni, ha egy játékos megsérül (ezt viszont könnyű volt kijátszani). Úgy rémlik, hogy az angoloknál a 70-es évekig nem lehetett cserélni. Plusz még jön mindehhez, hogy a cserék száma is változott. Mikor én elkezdtem focival foglalkozni (80-as évek eleje), még kettőt lehetett, aztán jött a két mezőnyjátékos + kapus.
Szóval ebben nagyon bizonytalan vagyok, ha valaki pontosan tudja a csere szabályainak változását, akkor ideírhatná.
Illetve: tudja valaki, mikor vezették be a lapokat? A kiállítás nagyon régi szabály, valamikor az 1880-as években már módosították is (a kiállított játékos azelőtt még bizonyos idő után visszatérhetett a pályára). Rémlik egy régi felvétel, valamikor a hatvanas évekből, Vitray volt a kommentár, és dícsérte, hogy milyen jó dolgok ezek a lapok. Gondolom ekkor vezették be a sárga lapot).
Érdekelne még továbbá a mezek számozása is. Nálunk talán 1941-ben, a Szent István Kupán alkalmazták először (olasz mintára).