Hernyofan Creative Commons License 2007.03.01 0 0 37

Üdvözletem!

 

Kicsit felpörgetem a Topicot némi Ausztriával.

 

 

Taurusok. Kivéve persze a MÁV-ost, mert az nem Taurus. A bal szélső 1116-os, limitált, 3 áramszedővel ( gondba voltam, hogy most Mozart-ot, vagy ezt vegyem, de végül inkább erre esett a választás, mert régi vágyam volt, és sikerült is megszerezni ). A középső egy 1016-os, a roco első taurus sorozata, 011-es, limitált ez is, van rajta valami Roco hírdetmény.

A jobb szélső a MÁV 1047-ese. Nem ÖBB, de bejár Ausztriába, ezért tartottam meg.

 

 

1044-esek. A kedvenc mozdonyom. A bal szélső az első mozdony, amit saját költségvetésből vettem meg ( értsd: zsebpénz ), sok sok gyűjtögetés után, így máig ez a kedvencem a gyűjteményben. Melette egy1144-es a CityShuttle vonatokhoz, mellete narancsszínű 1044-es, a jobb szélen pedig a Confetti, ez is limitált volt.

 

 

1142-esek, a jobb oldali limitált, érdekessége, hogy a két végén a homlokfal különböző kialakítású, mivel az eredeti gép balesetet szenvedett, és az összetört végét már az új norma szerint építették újjá.

 

 

Bal oldalon egy 1010-es látható, mellette a 1014 007-7, limitált, négy áramszedős darabaja, ahogy eleinte járt be hozzánk.

 

 

Végezetül két darab, ami érinti Ausztriát: a német Br151-es ma is bejár, Bécsben néha 3 is látható egyszerre a Kledering-en. Az olasz E412-es már más tészta: ezt elvileg arra hzták létre, hogy bejárhasson Ausztriába, de gyakorlatilag csak próbázott az osztrák sineken, végül nem kapta meg a szükséges engedélyeket ( talán a tengelyterheléssel volt gond, nem tudom pontosan ). Olyan szép, hogy nálam megkapott minden engedélyt, így befér az osztrák gyűjteménybe.

 

Egyelőre ennyi. Van itt még pár dolog: ICE2, ICE-TD, Br112,Br01, DESIRO, stb., amik azonban nem érintik Ausztriát. A személykocsikkal nagyon jól állok, elég sok van, majd talán ezeket is bemutatom.

 

Ami még kell, az az 1020-as, egy 1018-as, illetve egy 1041-est is szeretnék. Jön még az év végén a 1012-es ( a legszeb mozdony széles e világon szerintem ), a Talent, és egy 4020-ast is szeretnék, azután kész van a gyűjtemény.

 

Kb. 14-15 éve gyűjtögetem a modelleket, szóval ezek nem pár nap alatt jöttek össze - de van időm..