_Editke_ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1000

Kedves Kheiron!

 

Jelenleg a terheségem 31. hatéban járok, és van egy kérdésem, ami már a terhességem elejétől kezdve nem hagy nyugodni.

 

A 10+4 napon végzett ultrahang vizsgálaton mért értkek: BPD: 18 mm, CRL:40 mm.

A 19+4 napon                                                                      BPD: 52 mm FL: 32 mm.

A 26+3 napon                  BPD: 7,26 mm, FL: 4,91 mm, HC: 26,34, AC: 21,89.

 

Én ezeket az értékeket összehasonlítottam az általánosságban normálnak vett értékekkel, és nekem a BPD mindig 2 héttel nagyobb terheségnek felelt meg.

Álatlában azt mondják, hogy a 12. hétig szinte azonosan fejlődnak a magzatok. Én úgy gondolom, hogy napra pontosan tudom a fogantatás napját, mivel a ciklusom szabályos 28 napos volt és peteérést jelző pálcikát is használtam.

 

Az utolsó menstruáció első napja 2006. július 28. volt, tehát a mai napon vagyok a 30+4 napon.

 

A kérdésem az lenne, hogy miből adódhat ez az eltérés?

 

Amiért ez nagyon izgat, hogy én 4,15 kg-mal születtem, a testvéreim pedig közelt 5 kg-mal. Nagyon félek, hogy ez az eltérés arra utal, hogy nekem is ilyen nagy gyermekem születik.

Amúgy - kimondottan vékony alkatom, és kevés hízásom ellenére - terhességi diabéteszem van, amit szigorú diétával tökéletesen karban tudok tartani.

Még annyit, hogy ugy tudom, hogy még az esetleges cukorproblémák miatt sem lehetne számottevő eltérés a 12-ig.

 

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyultam.

 

Köszönöm a segítséget.

 

Editke