Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.22 0 0 37

Itt az a gond, hogy a bíróság, ügyészség elvben nemcsak a kormánytól, hanem általában a politikától is független kellene hogy legyen, amíg azonban primer politikai szempontok alapján nevezik ki a vezetőiket, addig ez nyilván nincs így.

 

A jelen bírói gyakorlat pedig, mert az a végső szó, nem az ügyészség, a véleménynyilvánítás szabadságát minden más alkotmányos alapjog elé helyezi. Már persze bizonyos véleményekét, mert Schmidt Máriát pl. nem lehet romlottnak nevezni, hiszen az tényállítás, neki pedig még nem járt le a szavatossága, nem büdös, nem penészes, stb.:)

 

Ez pedig nincs rendben, mert egyik alapjog nem csorbíthatja a másikat és míg a véleményét alkotmányosan és szabadon bárki kifejtheti anélkül, hogy emberek ezreit a közlekedésben akadályozná, addig ez fordítva nincs így.

A TV-k éppúgy felvennék a hordószónokot hangosítás nélkül is, viszont a lakók tudnának élni tőlük, ellenben a lakók normális élete nem gátolná a demonstrálókat a véleményük kifejtésében.

A fővárosi rendeletet nem gondolom idiótának, bár a jelen gyakorlat szerint várható volt, hogy az AB visszadobja, mégis, prompt megoldásnak jó volt. Legalább addig se pöfögtek ide a gazdák a traktoraikkal.

 

Azt már valahol leírtam, hogy teljesen röhejes lenne, ha mondjuk sebészek műtőasztalt toligatva maguk előtt demonstrálnának, a tanárok hoznák a táblát, a lakásmaffia áldozatai meg pl. szétszednék a házukat téglákra és a Kossuth-téren újra összeraknák.

Mert traktorral vonulgatni éppen ilyen.

Nem a véleményt artikulálja, hanem nyomást gyakorol, más emberek jogainak csorbításával és ez nem illendő. Ámde szabad.

 

De azt hiszem abban igazad van, hogy nem is a gyülekezési törvényt kellene módosítani, hanem magát az alkotmányt, mert addig az AB szabadon alkothat jogot a maga szakállára, dehát az meg eben guba, ugyanúgy reménytelen.

 

Úgyhogy neked igazad van, csak a beidézett szöveg a problémát nem oldja meg, mert a bíróságok már többszörösen letették a garast a témában. Ha első fokon nem megfelelő ítélet születik, másodfokon kiszignálják arra a tanácsra, amelyik minden esetben ugyanolyan politikai irányú ítéletet hoz. Jogorvoslatnak meg ott a sóhivatal.

 

Szóval ott a bibi, hogy aki tudna változtatni, az nem akar, aki meg akarna az nem tud.

Róka fogta csuka...

 

Most elkanyarodtam az új párttól, elnézést...

Előzmény: syllus (35)