Lalo Creative Commons License 2007.02.20 0 0 2974

> Ne keverjük össze a sorrendiséget.

> Fölhívtad egy műsorra a figyelmet, majd azután, hogy lement, de még mielőtt a

> neten megjelent volna, föltettél egy kérdést: "Mit mondott Jászberényi, van a

> szimbolikusokon kívül is szabadkőművesség Magyarországon?"

 

Ne keverjük össze.

 

De mit akarsz ezzel a kiemeléssel hangsúlyozni? Hogy én már láttam és szándékosan be akartam ugratni valakit? És tudtam előre, hogy senki más nem látta, csak firtos, aki majd jól félreérti a dolgot? És hogy amikor megjelenik a neten - nota bene, én tettem fel linkjét! - akkor JLA majd jól nekimegy a latin irányzatnak?

 

Nem tűnik ez számodra kísértetiesen hasonlónak az összeesküvéselméletekhez?

 

Akkor még egyszer:

 

1. Információt kaptam arról, hogy lesz egy ilyen műsor. Ezt megosztottam veletek.

 

2. Kolima azzal reagált, hogy elromlott a videója.

 

3. Két napig hiába vártam, hogy valaki beszámoljon róla. Érdekelt, mivel én nem láttam.

 

4. Kolima szavait úgy értelmeztem, hogy látta, csak nem tudta felvenni. Ezért hogy beindítsam megkédeztem, hogy:

 

"Na, milyen volt?

Mit mondott Jászberényi, van a szimbolikusokon kívül is szabadkőművesség Magyarországon?"

 

Ebben a "van-e Magyarszágon kívül élet" szlogen parafrázisaként ironizáltam efelett a szokásos vita felett, hogy ki is az igazi szabadkőműves. Abban biztos voltam, hogy Jászberényi nem olyan primitív, hogy letagadná a többi irányzatot, hiszen több előadását is hallottam, számos könyvét olvastam, egyes kérdésekben eltérő nézeteink ellenére rendkívül nagyra becsülöm.

 

5. Erre végül firtos válaszolt félreértéséből fakadóan hibásan.

 

6. Tőle kérdezgettem, hogy milyen volt, mire egészen jól beszámolt az adásról, csak sajnálatos módon nem tudta megkülönböztetni a két irányzatot, végig abban a hitben leledzett, hogy Jászberényi csak a szimbolikusokról beszélt.

 

7. Megtaláltam a neten a műsort, meghallgattam, megállapítottam, hogy korrekt, ezt a véleményemet és a műsor linkjét közzétettem.

 

8. JLA is megnézte az videót és mivel nem volt elég neki Jászberényi korrektsége, úgy látta jónak, hogy a másik oldalt ócsárolja, odaértve firtost, akit meg jól lebarmolt. Biztos, hogy jót tesz a szimbolikus szabadkőművességnek az ilyen vakbuzgó fényesíteni akarás?

 

9. Nekem ez nem tetszett, először nagyon enyhén, később már erőteljesebben tiltakoztam az eljárás módszerei ellen.

 

 

"továbbá ugyan milyen érdeklődést akartál fölkelteni egy, a tévében akkor már lefutott műsor iránt? Ismétlem: még azelőtt, hogy az megjelent volna a neten."

 

Hát olyat, hogy mondja már el valaki, hogy mi hangzott el benne...

 

Amikor megtaláltam, akkor én tettem hozzáférhetővé. Ismétlem: én tettem fel a linkjét!

 

Csak nem tartasz már olyan hülyének, hogy azt sugallom a műsor ismeretében, hogy Jászberényi hazudik, aztán meg feltéve linket magamat leplezem le?

Előzmény: Törölt nick (2972)