Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.17 0 0 174
Most találtam rá erre a topicra. Lg, miért nem említetted ezt eddig nekem?

Sok dologhoz hozzá tudnék szólni, ez a válogatott kép nagyon foglalkoztat.
Szabó Petárról néhány morzsa. Sok helyen volt edző. Ha minden igaz, a 30-as évek elején Svájcban kezdett, aztán jött a Galatasaray, ahol bajnoki címet szerzett (egyébként a török edzőképzésért ekkoriban Schweng (Sütő) József volt a felelős. Törökországból 1938 nyarán tért haza, a Bocskai edzője lett, de nem túl sokáig tartózkodott Debrecenben (még egy kellemetlen botránya is volt, 38 október végén, a Szolnok-Bocskai meccs végén összeverekedett Egner Kálmán bíróval). Úgy tudom, hogy már az őszi idény végén távozott, a Ruch Chorzów edzője lett.
Rokkenről: ő az OTE futballistája volt, sokáig kitartott a kis óbudai csapatban. 24 augusztusában Fehér (MAC) és Petrákovics (BTC) társaságában utazott Legnanoba. Egyedül Rokkan maradt a csapatnál (Fehér a Novarában kötött ki). Októberben Klement Sándor utazott ki hozzá, hazahozta, az FTC-nél edzett, be is került a válogatott keretbe, és nem akart visszamenni Olaszországba. Aztán 25. februárjában diftériában meghalt. Hogy akkor pontosan hol játszott, nem tudom. Az biztos, hogy amikor meghalt, valahol olvastam róla egy hosszabb cikket (már úgy értem, a könyvtárban olvastam, nem 1925-ben:)). Sajnos nem írtam ki a cikkből semmit, de úgy rémlik, hogy kint halt meg.
Na, első hozzászólásnak elég lesz ennyi.