TAC Creative Commons License 2007.02.12 0 0 983
Nos, mivel sokan biztosan PC-n hallgatóznak, lenne ehhez egy-két megjegyzésem.

Régi tapasztalatokról van szó, amelyek megerősítést nyertek. Egy rokonom kérdezte, hogy milyen szoftvert ajánlanék neki hang lejátszására? /Mert füle neki is van és hallja, hogy nem egyformán szólnak../

Kérdés, hogy különféle olcsó hangkártyák mennyire alkalmasak a minőség megítélésére? A tévedést talán kizárja, hogy többféle eszközön is következetesen hasonló irányú különbség mutatkozott.
Minőségi rangsort felállítani rendkívül nehéz. Egyik kutya, másik eb, de az biztos, hogy nem ugyanabból a fajból valók... vagy csak egy igazán jó hangkártya, jó külső DAC hiányzik? Még az "etalon" is ugyanaz maradt, amit 3-4 éve találtam, pedig kipróbáltam minden jóhírű programot. Megvannak ennek is a bajai (ha valakit érdekel, részetesen leírom), de viszonylag egységes és mégis artikulált tud maradni, ráadásul (nekem ez nagyon fontos) enyhébb a "digitális mellékíze" a többinél. Ennyit számít a szoftver...!

A foobar hangját már alapból furának hallottam és a "kernel streaming" bár javít rajta, nem tesz csodát. Kár érte, mert jól kezelhető, stb...

A poénok a végére maradnak:
1. Az "etalon" három éve nem más, mint a képnézegetőként közismert IrfanView. A Total Commanderrel kitűnően együttműködik. A kényelmi funkciókat (playlist...) legjobb elfelejteni. Valamit valamiért... Aki ennél is egyszerűbb hanglejátszót csinál, biztos, hogy csal.
2. A régi verziót hirtelen nem találtam, de a letöltött 3.98-as kb úgy viszonyul a Win Médialejátszójához mint a 3 évvel régebbi változatok - W98 alatt. Ennyit az auditív memória megbízhatatlanságáról...
3. Talán fölösleges itt kihangsúlyozni, hogy az internet-kábel kihúzása, a monitor kikapcsolása, a 230V-os dugó iránya mit számít és az se mindegy, mire helyezzük a számítógépet...
4. A veszteségmentesen tömörített hang file-t is érdemes kibontani és csak aztán lejátszani.

Előzmény: opelgeza (850)