bloemen Creative Commons License 2007.02.09 0 0 934

Kedves Kheiron!

 

 

 

11 hetes terhes vagyok tegnap voltam Uh-on. (Lombikbébit várok, tehát a fogamzás pontos ideje 2006. december 5.) Az Uh szerint a babával minden rendben van. Bemásolom a leletemet:

 

 CRL: 4,80 cm, BPD: 1,52 cm, FL: 0,636 cm, nyakiredő vastagsága a norm. határon belül van. Élénk magzatmozgások. Rithumosos szívműködés, norm. frekvencia. A craniumon, a gerincen és a végtagcsontokon nem látható durva morph. eltérés. Jelenleg a gyomor és a hólyag területén nem ábrázolódott folyadéktartalom.

 

Átlagos mennyiségű magzatvíz. A placenta a hátsó falon tapad. O. fokban érett. 7 mm átmérőjű szikhóyag még látható.

 

Az orvosom azt mondta, hogy a szikhólyagnak a 12. hétre el kell tűnnie, ha nem így történik, akkor valameilyen genetikai rendellenesség áll fenn.

 

Jövő péntekre kaptam időpontot a géndiagnosztikai centrumba, a vérből végzendő genetikai vizsgálatra.

 

Egyébként 35 éves leszek májusban, van már egy 16 éves egészséges lányom, és a lombik 5. alkalomra sikerült, ismeretlen eredetű meddőség.

 

Nagyon aggaszt ez a lelet, és a jövő péntek még nagyon soká van. Szeretném megtudni, hogy pontosan mi a helyzet ilyenkor, és mire számíthatok? Ebben a terhességi stádiumban milyennek kellene lenni a szikhólyagnak?