Alfrédi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 871

2.rész

Szóval,ott tartottam, hogy megmérem. Kerestem és találtam is egy üveg mérőedényt, ami 500ml-ig volt kalibrálva,gondoltam ez elég lesz. Megvártam még, hogy pisilnem kelljen,majd beleeresztettem: Leolvastam:úgy 430ml: Tehát a normál tartományba estem. Másnap kiváncsiságból kipróbáltam mi van. ha nagyon visszatartom, akkor mennyi lesz? Gondoltam, csak kicsivel lesz több. Tévedtem. Az 500ml-ig  beosztott, de szinültig kb.700ml-es edény csordultig megtelt, még mellé is folyt egy kicsit. Ejha,gondoltam jól túlteljesitettem a tankönyvi adatot. Vajon ez már nagyon soknak számit? Vagy még ennél is tudnék többet, ha nagyon akarnék? Kiváncsi voltam. De a leginkább az a kérdés izgatott fel,hogy mennyit tudna pisilni egy felnőtt nő, ha nagyon visszatartja??? Annyit, mint a tankönyv mond,vagy annyit mint én, vagy talán még.....húúú?! Mert akkor már kapizsgáltam, hogy annyira sokáig tudja valaki visszatartani,amennyire nagy a hólyagkapacitása. A kettő között egyenes arányosság van. OK. Igy elég a hólyagkapacitás ismerete.Rendben. Na de, hogy vegyek rá egy nőt,hogy üvegbe pisiljen, csak mert szeretném megmérni a......Nehéz ügy! Visszamentem hát az orvosi könyvesboltba, kiválasztottam a témával foglalkozó összes könyvet(csak 3 volt) és találtam még két, 300-400ml körüli számadatot. No ebből nem élünk meg, gondoltam. Meg amúgy is inkább a női és férfi hólyagkapacitás közötti különbség érdekelt volna. Aztán végül rátaláltam ilyenekre is,antikváriumokban és az orvosi levéltárban. Mindent elolvastam ami a kezembe került a témával kapcsolatban,15 év alatt legalább 1000 könyvet átböngésztem és valahogy boldogultam az idegen nyelvüekkel is. Kész szakember vált belőlem, de az eredeti kérdésemre még mindig nem kaptam meg a választ. Rengeteg számadattal találkoztam, ezek közül kb. 10 olyannal,amelyek a férfiak hólyagkapacitását itélik nagyobbnak,mondjuk 900/700 arányban,10 másik viszont a nőkéét tartotta többnek tudományos okfejtésekkel megerösitve. Egy nőgyógyászati könyvben pl. külön útalást találtam arra,hogy a nők hólyagjának befogadóképessége élettani körülmények között is meghaladhatja az 1000ml-t. Időközben már az enyém is meghaladta az 1000ml-t. Tudom, mert rendszeresen méricskéltem. 23 éves koromra elérte az 1500ml-t. Egy darabig el voltam telve magamtól. Aztán jött egy lány és az övét is én méricskélhettem. És nem hittem a szememnek.....

folyt..

Előzmény: Törölt nick (776)