Lacaca Creative Commons License 2007.01.22 0 0 50

2003 októberében kötöttem szerződést a DAS-val, az akkori legtöbb szolgáltatást nyújtó csomagra. Sokáig nem volt rájuk szükségem, aztán jött ez első komoly ügy. Motorral járdán parkoltam és feljelentett a rend éber őre. Kijött a bírság, fellebbeztem, tárgyalás tartását kértem hátam mögött a DAS-val. Az általuk kirendelt ügyvéd annyit el tudott érni, hogy csökkentették a büntetés mértékét.

Kb 1 évvel később ismét parkolás, de most az egyik mikuláscsomagos cég keresett meg, tételes listával. Tekintettel arra, hogy régóta, talán az elsők között előfizettem az sms-es parkolásra, ezek egy része abszolút alaptalan volt, mert előírás szerint küldtem a megfelelő sms-eket. Talán 1-2 mikuláscsomag volt jogos. Felkerestem a DAS-t, hogy ez meg ez történt, nem tartom jogosnak a cég követelését, stb, stb...

A személyes találkozó alkalmával lepattintottak, hogy nem segíthetnek, mert én csak ki akarok bújni a felelősség alól. Ismét elmondtam, hogy mit kérek, illetve, hogy nem ismerem el a büntetés jogosságát, természetesen, ha bebizonyosodik, hogy jogos, akkor vállalom, de egyenlőre ott járunk, hogy van egy érvényes szerződésem a jogvédelmi biztosítóval, szeretném, ha segítenének tisztázni a helyzetet. Nem hatottam meg a képviselőt, lepattintott. Arra hivatkozott, hogy a szerződésem szerint, ha szándékosan követek el valamit, akkor nem áll módjukban segíteni.

Arra a bűvös kérdésre, hogy a motoros járdán parkolásom mitől volt véletlen, nem tudott válaszolni. Feltételezem, hogy nem szándékosan álltam fel a járdára, hanem valószínűleg elvesztettem az uralmam a motor felett és az a járdán állt meg, szerencsére az oldaltámasz épp kinyílt, és a kormányzár ép zárt, így amíg akaratomon kívül ügyet intéztem, nem lopták el a motort......

Miután nem tudtuk meggyőzni egymást, felháborodásom jeléül reklamációs levelt küldtem az ügyfélszolgálatukra, leírva az esetet. Jelztem, hogy amennyiben továbbra sem segítenek, úgy a szerződést részükről felrúgottnak tekintem és ajövőben nem kívánom őket gazdagítani a befizetéseimmel. Hónapokig semmi válasz, majd felhívott egy értékesítő, hogy lenne egy új szolgáltatásuk. Hát szegénnyel nem voltam kedves, rajta csapódott az egész. mentegetőzött és ígéretet tett, hogy utánanéz a dolgokank, mert itt rengeteg szabálytalanság történt részükről, és nem engedhetik meg maguiknak, stb, stb. Na azóta hívnak.....

Ha valkinek van évi 38e Ft-ja, amivel nagyon nem tud mit kezdeni, és már megtámogatta  az összes létező alapítványt, nyugodtan adja át nekik.