TTbakter Creative Commons License 2007.01.17 0 0 556

Üdv!

 

Megoldódott a rövidzár problémám! Én voltam a hülye, mivel a síneket a szakaszolás miatt "előre gyártottam", szóval, egy-két piros és kék vezeték összecserélődött! :))

Mekkora élmény volt, mikor elindult a BR 120!  Az asszony odakapott egy kanyarhoz, mivel azt hitte lezúg a pályáról a szerelvény! Leányomat is bepörgette a látvány!

Jött viszont egy újabb probléma.............................................................................

Marhára hangosnak ítélem az asztalt. Az aszal keresztmetszete alulról felfelé:

az asztal maga egy dekorlap, 8 mm vastag alul, felül vékony műanyag réteg, közötte hungarocell hatású anyag. Erre ragasztottam a pálya nyomvonalát az említett dekorlapból, ennek tetejére jött a 2 mm vastag parafa, majd a sín.

Tegnap délben elkapott az ideg.

A parafa alatt szikével kettévágtam a dekorlapot (mint a Tv-reklámban a filézőkés), és a két réteg közé ragasztottam egy tömött, kb. 2,5 mm vastag filcréteget.

A zaj hallhatóan csökkent, de szerintem még nem az igazi. Az asztal alatt (vázszerkezet és a dekorlap közötti hézagra gondolok) ti mit javasolnátok?

 

Mivel régebben szönyegvasútaztam, nem lehet, hogy csupán szokatlan az asztal hangja?

 

Képeket majd teszek fel, csak egyenlőre szabad időmben ez fránya hangprobléma foglalkoztat.

 

Üdv:

TTbakter