prérikutya Creative Commons License 2007.01.16 0 0 6035

Hi. Válaszolok pár felvetésedre.....

 

Állitólag több rendőr is komolyan megsérült. Mitől? Kockakőtől. Védőfelszerelésben.

Elárulom neked, hogy nálunk a huszonegynéhány emberből, talán ha 5-nek van testpáncélja. Anélkül pedig csak addig állsz, amíg egy kődarab mellbe, vagy lábon nem talál. Az egyik Transitunk ablakán egy kb. 10x10x3 cm darab márvány repült be, elképzelheted milyen súlya van. Elképzeléseid a rendőrség felszereltségéről elég hiányosak, bár ezt egy civil sem tudta szeptemberig....

 

De ha az én feleségem, és babám felé indult volna meg az a köcsög, most a sitten lennék.

Azért remélem, hogy őket nem viszed olyan helyre, ahol a legisebb esély van rá, hogy kitörhet a balhé. Másrészt nem hinném, hogy láttál olyat, hogy babakocsit toló nőt vertek volna meg..... 

 

Viszont találtam egy kivételt:Ha filmforgatásra viszed, nállad lehet rejtve, tokban, stb.

Ha igazolni tudod....

 

Én azért is felelőségre vonnám, hogy nem volt meg a rendőrbot!

Da, ha van róla jelentés, akkor tuti, hogy nem vonod felelősségre.

 

Jogi kiskapuk segitségével, megmagyarázható a vipera. De akkor miért nem dobáltatok dobócsillagot, vagy használtatok sokkolót? Esetleg "nundzsaku"-t?

A sokkoló rendszeresített eszköz. Valójában nem értem, hogy miért nem vásárol belőle a rendőrség többet. Sok közelharc megelőzhető lenne, és a késsel hadonászó embert sem kellene lelövöldözni....

 

Mert aki vizes, az ugye ott volt.

Ha megnézed a felvételeket, akkor láthatod, hogy a vízágyúban speciális festék (kék) volt. Így nem a vizes, hanem a festékes embereket szedték össze. Ez már egy bevett módszer Angliából. Ott a focihuligánok ellen alkalmazták.....

 

A bevizsgálás alatt azt értem hogy senki sem döntötte el előre, hogy "hatása a rendszeresített rendőrbotéval azonos."

Ezt most komolyan gondolod? Hogy a fenében lehet egy viperát bevizsgálni? Teljesen más a hatása, ha te ütsz vele, vagy mondjuk Sebeők....:-))))

 

Ja és közbiztonságra veszélyes eszköz:

 

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

 

Vagyis a széklábtól kezdve a gumiboton át a viperáig, minden alkalmas arra, hogy megnövelje az ütés hatását..... Akkor gumibotot se hordjon a rendőr, mert az is tiltott....

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700035.KOR

 

Ez pedig a veszélyes ebek tartásáról szóló kormányrendelet. (nem okoskodok, csak érdekességképpen, hátha nem ismered)

Előzmény: 1.4 Elite (6034)