Klock Creative Commons License 2007.01.14 0 0 76

Sziasztok! Még itt új vagyok, most írok először. Végigolvastam a hozzászólásokat. Nem találtam olyat ami a tojásfehérje allergiáról szólt volna. Engem ez érdekelne. Három éves kislányomnál ezt derítették ki kb. 1 éve. Akkor mindig kiütéses volt. Azóta kerüljük a tojásfehérjét, már amennyiben sikerül. Óvodába jár, állandóan nézem az étlapot, és ha olyan az étel, viszek neki olyat, amit megehet. Ez szinte mindennapos dolog (tízórai, ebéd, uzsonna). Mostanában már nemcsak kiütése van, hanem erős hasfájása is. Természetesen kaptunk gyógyszert Aerius-t, de attól hányt. Előtte Claritin-t szedtünk, ami nem volt igazán hatásos. Szerencsénk, hogy nagyon értelmes kislány, soha nem gond, ha például vendégségben nem ehet sütit, mint a másik két tesója, sőt most már megkérdezi, hogy olyat ehet-e. Az oviban is szól az óvonéninek, ha esetleg valamelyik gyerek szülinapjakor megkínálják sütivel. Szívesen beszélgetnék hasonló betegséggel küszködőkkel. A doktorő azt mondta, hogy ezt soha nem fogja kinőni.