Derrick Fun Creative Commons License 2007.01.13 0 0 259

Sziasztok!

 

Legalább 3 éve gyűjtöm a Derrick sorozat részeit a Duna Televzióból, VHS kazettára. A régi, Magyar Televízió által készített szinkronnal 84 epizód létezik. A Duna Televízió választási helyzet előtt állt, amikor ezeket a részeket levetítették. Vagy abbahagyják a sorozatot, vagy vásárolnak újabb epizódokat a német ZDF-től. A folytatás mellett döntöttek, szerencsére. Sajnos, Derrick főfelügyelő magyarhangja, Szabó Ottó már évekkel korábban elhunyt, Harry magyarhangja, Gálvölgyi János egyéb elfoglaltságaira hivatkozva nem vállalta a további részek szinkronizálását. Így új szinkronhangokkal, Újlaky Dénessel, és Besenczy Árpáddal szinkronizálták le a külföldről megvásárolt epizódokat. Eleinte nekem is szokatlan volt, de mára teljesen hozzászoktam a változáshoz. Nekem a régi szinkronnal készült részek megvannak VHS kazettán. Akit esetleg érdekel, szívesen átmásolom, ha lemaradt valamelyik részről. Az új részeket pedig péntekenként VCD-n mindenki megvásárolhatja  a Napi Ász című bulvár lapból 199 ft-ért. Jövő héten a 20. rész jelenik meg az újságban. Előzetesen 60 rész kiadási jogát vették meg. Hogy folytatódik-e utána, azt nem tudom, de a Duna Televízióban 1 évig még biztosan sugározzák az új szinkronos részeket. Akit további információ érdekel, küldjön e-mailt a: kovacsatilla@citromail.hu e-mailre. Jó szórakozást Nektek...