Berepülő Creative Commons License 2007.01.12 0 0 260

Filló népképviselő úr utat mutatott már. Egy patkánylyuk kell csak.

 

Nevess te is :D

 

"Néhány kérdést szeretnék feltenni, amiről ma még nem volt szó, remélem, hogy választ kapok miniszterelnök úrtól. Ugye, a közalkalmazotti, köztisztviselői területen nagyon komoly leépítést tervezünk. 20-40 ezer embert érinthet ez a történet. Lesz-e pénz a végkielégítésükre? Milyen pluszkiadásokat fog ez ebben az esztendőben nekünk jelenteni, és hogyan fogjuk ezeknek az embereknek az életét kezelni? Segítünk-e rajtuk, hogy el tudjanak helyezkedni, egyáltalán felajánlunk-e nekik valamifajta menekülési útvonalat? Köszönöm. Ugyanaz a kérdésem az energiaárak ügyében is. Én évek óta próbálom mondani, hogy tegyük piacivá az energiaárakat, de akkor tegyünk mellé valamit. Akkor tegyük mellé azt, hogy igenis támogatjuk a nyílászárók cseréjét, az energiatakarékosabb készülékek beszerzését, és sorolhatnám tovább. Mert amikor a patkányt a sarokba szorítják, az is inkább elmenekül, ha tud. Akkor támad csak, hogy ha nincs más kiút számára. Én nem akarom a lakosságot ilyen ronda hasonlatba összehozni, de csináljunk már egy kis lyukat azon a falon, ahol azért ki tudnak slisszolni.

Gyurcsány Ferenc: Csinálunk.

A harmadik kérdésem, hogy a minimálbérnek az adómentessége fenntartható-e.

Gyurcsány Ferenc: Most igen.

Én ezzel nem teljesen értek egyet, úgyhogy erről majd beszélgessünk, ha lehet,

Gyurcsány Ferenc: Hát ha van rá igény, gyerekek, meg lehet... (nevetés)"

Előzmény: marylou (259)