Navil Creative Commons License 2007.01.11 0 0 67

Sziasztok!

Csak ma vettem észre ezt a topikot, és nagyon örülök, hogy van még olyan ember aki nemhogy ismeri, de gyűjti is a SIKU modelleket a mai napig!
Én nem vagyok gyűjtő, de kiskoromban én is nagyon szerettem ezeket a kisautókat,és a Majoretteket, valamint a Matchboxokat is. De főleg engem is a Sikuk ejtettek rabul. Ebből is volt a legnagyobb gyűjteményem. Sajnos mára már csak a töredéke maradt meg, ezeket le is fényképeztem. Én 79-es vagyok,így a legtöbb modell a nyolcvanas évek végéről, kilencvenes évek elejéről van (volt). Én pécsi vagyok, akkoriban itt is lehetett kapni "sok" helyen, manapság már sehol sajnos, pedig mindig szoktam nézni. Emlékszem az utolsót, kb . 10-12 éve, egy azóta megszűnt BP kútnál vettem, teljesen kifakult dobozban, 50%-ra leértékelve. Nekem csak 1:55 arányú modellek voltak, ezek tetszettek(nek) igazán. 1988-ban a szüleimnek volt szerencséjük kimenni Hollandiába, és kérdezték, hogy minek örülnék igazán. Mondtam, hogy egy Siku 1:55 méretarányú bármilyen busznak. Alig vártam, hogy elteljen a két hét, és reméltem, hogy álmom valóra válik. De sajnos sok játékboltot végigjárva sem sikerült találniuk, így be kellett érnem többek között "csak" egy VW LT 28 + lakókocsi szettel, és egy Lego rendőrséggel + vasútállomással. :-) Bocs, ha esetleg untattalak titeket, de a topicot végigolvasva előjöttek belőlem ezek az emlékek. Szóval a képek, remélem látszik rajtuk valami: