Szia, üdv. a csapatban!
1. Pillanatragasztót nem ajánlom, mert gyorsan köt, de nincs időd igazgatni. Meg aztán túl merev, és törik a ragasztásnál. Igazából csak akkor érdemes használni, ha műgyanta vagy fém kiegészítőket veszel a makettedhez, mert azokat csak azzal lehet ragasztani. A makettragasztók általában oldószeresek, nem pont nitrohígító, de hasonló hatású. Úgy használható, hogy megkened a két összeragasztandó felületet (itt jól jön a revell tűs ragasztója, pontosan adagolható), vársz pár kb 10 másodpercet, amíg egy kicsit elkezd száradni, és akkor illeszted össze a két felet. Ekkor sokkal kevésbé fog kifolyni a felesleg, de még lehet igazgatni, vagy ha nagyon mellément, szétszedni, és újrapróbálkozni.
2. A festés mindíg érdekes dolog. A nagyon apró dolgokat (1/72-nem kapaszkodó, vonószem, lámpák, lánctalpszemek, vagy a kerekek) tényleg érdemes lehet az öntőformán festeni, mert olyan kicsik, hogy úgysem tudod megfogni. Persze miután leszeded, lesz egy rész, ahol nincs lefestve. Vagy pl. gond lehet, hogy a műanyag az öntés miatt egy kicsit sorjás, és azt le kell csiszolni festés előtt. A nagyobb darabokat pedig úgy fesd, hogy az összeállítási rajzon megnézed, hogy kb. mi az, ami egyszínű, és azokat összeállítva, egyszerre fested, de ügyelve arra, hogy na ragassz fel olyan alkatrészeket, amik mögé nem tudsz majd festeni, pl. a kerekek.
3. Az 1/72-es harckocsiktól sem kell félni, főleg a revellektől (bár ott is van néhány átverés, átcsomagolt ezeréves airfix), csak azért vannak olyan sok alkatrész, mert a lánctalp darabokból áll. Ha nekiül az ember, 2 nap alatt "szerkezetkész" állapotba lehet őket hozni, utána már csak a festése van hátra.
És persze sok utánajárás, mert érdemes utánanézni, hogy egy jármű hogyan nézhetett ki a valóságban, pl. mi az ami eltér a makettben lévőtől, kopás, rozsdásodás, extrémeknek sérülések. Ráadásul sokkal jobban tetszenek azok a makettjeim, amiket nagyobb "bogarászás" után raktam össze, mert elég ránéznem és eszembe jut valamilyen részlet, aminek kikeresése emlékeket ébreszt. A lehetőségek száma végtelen.
KirálytigrisPantherPanzer IVT-34-esek